richard44

Postačí 7 MPx na tisk fotoobrazu do rozměru 40×60 cm, nebo bude nekvalitní?

Je lepší fotoobraz z hliníku (levnější), nebo akrylu (dražší)?

Nejlepší odpověď
mosoj

Co to je kvalitní fotoobraz?
Za kvalitní fotku na kterou se díváme zblízka se považuje rozlišení 300 DPI. Hranice rozlišitelnosti oka. Pro toto rozlišení a získání výsledného obrazu 40 × 60 by jste potřeboval obraz o rozměrřech 4724 × 7086 pix. Což je rozlišení cca 33 Mpx !!!!
Neuvádíte rozměr snímku, ale pro datovou velikost cca 7 MPx budete mít na rozměr 40 × 60 rozlišení cca 135 DPI ! Což je na fotku málo, ale na nějakou alternativu, jak uvádíte to by mohlo stačit. Záleží na technologii a vzdálenosti z jaké budete obraz pozorovat.