Pošta, posílání balíku na dobírku. Co znamená ‚Rozhodná doba pro příjem v pracovní den: 17:00‘ ?

Jestli to znamená že v 17 hodin už to tam nemá cenu nosit nebo je to kvůli počítání doby od které se odvíjí doba doručení? Tak děkuji a nashle.

Nejlepší odpověď
annas

Berou balíky jen do 17.00 h, pak je odešlou. Je to kvůli tomu, aby zásilky nezůstaly do dalšího dne na poště a nemuseli je hlídat.

meivik

Kdyby ještě někdy někdo tápal, stejně jako já. Páč předchozí odpověď je špatná:
Rozhodná doba pro příjem znamená, že od té hodiny si můžete vyzvednout zásilku, kterou jste si ten den nepřevzal. Příjem nové zásilky je možný do konce otevírací doby pošty. Většina pošt odváží balíky až po uzavření pošty.