Natty*

Pošta a posílání balíků.

Dobrý den,
prodávám přes Bazoš sportovní potřeby a elektroniku. Už jsem toho prodala vcelku dost a většinou si lidé nechali věci poslat, než aby si pro něj přijeli. Mám trochu obavy, když věci posílám na dobírku, protože si lidé nemusejí balík vyzvednout a tím mohu přijít o peníze z poštovného. Už se tohle stalo někdy Vám? Jak při téhle situaci postupovat?

Odpovědi
Michal Kole

Záleží jak se s nimi domluvíš a jaké si napíšeš „smluvní podmínky“ do inzerátu. Už se mi to taky stalo, ale pošta mi vrátila 30 kč za dobírku, takže ztráta jen 50 korun + 10 za obálku. (poštovné stálo 90 kč)

Škoda, že zákon je tak nevhodně napsán, že poskytovatelé inzerátů neberou za své ovečky odpovědnost.

Drap

Stalo se mi to. Je to riziko podnikání. Výhoda je ta, že se alespoň vrátí zboží. Poštovné samozřejmě člověk musí oželet.