Zirafa123

Co mám dělat, když se mi všichni posmívají, protože špatně slyším??

Dobry vecer, chtela bych se zeptat, co delat, kdyz se mi skoro cela trida posmiva, protoze uz od tri let spatne dlysim a nosim sluchadla. Casto rikam „co“ kdyz neslysim, co mi nekdo rika a ted me porad napodobuji a smeji se mi. Zezacatku to bylo ok, myslela jsem, ze to prejde, ale uz je to takhle pres 2 roky a ja uz to nevydrzim. Mamm malo sebevedomi, abych jim rekla ze se mi to nelibi a na jinou skolu jit nemuzu, protoze tam kde chodim ted je nejlepsi zpusob vzdelavani. Prosim poradte mi… ☹

Nejlepší odpověď
marci1

Vykašli se na ně. Ty jen špatně slyšíš, ale oni jsou hloupí. Chytrý člověk se nikomu kvůli jeho tělesnému handicapu nesměje ! 🙂

Další odpovědi
Alesh

Njn, děti jsou parchanti. 😉 Posmívají se všemu, co je jiné, šikanují odlišné atd. Je to v podstatě jejich přirozenost, která se výchovou a nabráním rozumu odstraní. S tím se bojuje těžko a i těžko se radí. Nepotřebuješ třeba jen to naslouchadlo nastavit na víc? Hele, já bych si s tím hlavu nelámal, ono to postupně vyšumí. Snaž se to neprožívat, nedávat najevo, že ti to vadí atd. Pak to přestane být pro ně zajímavé. A sebevědomí není všechno, já ho mám vysoký dost a tolikrát jsem si kvůli němu natloukl hubu, že jsem rád, že mi už trochu kleslo. 😉

Hlada

Snaž se nepoužívat „co“. Děti jsou zlé, třeba ledaskdo s tebou naschvál mluví tak, abys řekla „co“ a mohl se ti pak smát. Pro žádost o opakování je několik jiných výrazů. Používej je nebo se prostě neptej. Všichni spolužáci o tobě vědí, že jsi nedoslýchavá, mají tedy s tebou mluvit tak, abys rozuměla.
Samostatnou kapitolou je pak naslouchadlo, které zřejmě máš špatné nebo špatně nastavené. Poraď se o tom s lékařem.

badisko

Hm…tady se neda moc veci delat proste to ignoruj …deti dokazou byt hodne zle …casem to prejde neboj …

zzzzz

Pokud se ti někdo posmívá, tak ho nejvíc naštveš tím, že si toho nebudeš všímat. Úplně ho ignoruj.

Pokud to nezabere, obrať se na učitele, nebo na rodiče. Většinou se neposmívá celá třída, ale je tam jeden blbec, kterého se ostatní bojí a tak raději dělají to co on. Mají totiž strach jít proti němu, aby se pak neposmíval i jim. Určitě víš, kdo je táhne, tak to řekni rodičům nebo učitelce, snad zakročí.

V každém případě si uvědom, že za svou vadu nemůžeš, a pokud se ti někdo posmívá, tak je to blbec, kterého by ti mělo být líto. Je dost pravděpodobné, že do pár let vyvinou nějaké perfektní naslouchadlo a budeš mít po problému, ale on zůstane blbcem navždy:-))

Mirdas

Zde by měl samozřejmě zasáhnout třídní učitel(ka), ale chápu že nechceš vypadat jako žalobníček.
Máš ve třídě alespoň jednoho rozumného spolužáka, který by se tě mohl zastat a všem ostatním vysvětlit jak hloupě se chovají?
V každém případě přeji trpělivost, tuto školu jednou dostuduješ a již se nebudeš muset nikdy setkat s někým kdo je tak nízký, jako jsou ti které popisuješ a budeš se věnovat jen a jen tomu co tě baví.
Mnoho štěstí, přeji.

Tom20

Někteří lidé jsou prostě…ani nechci použít to slovo :D Nevšímat si jich je ještě horší,to vím ze zkušenosti(budou to zkoušet pořád a víc),i dobrý učitel to bude řešit tak napůl,kvůli společnosti…Takže asi tak,udělej si ze svého handicapu legraci(i když sranda to není),nějak na sebe upozorni,že také patříš do společnosti…třeba to bude lepší
Hodně štěstí a drž se

Awe

s tím více méně neuděláš nic.Já byl na základce zase hodně malý a taky jsem to schytával.Na střední to přejde

anonym

udělej si jasno v tom kdo je a kdo není pro tebe důležitý, názor nebo posměšky lidí kteří nejsou tě přece vůbec nemusí trápit ani zajímat. Zbav se toho názoru že musíš být za každou cenu perfektní, uznávaná a oblíbená u všech praštěných individuí co potkáš 🙂 tak to nemá snad nikdo a ani zdaleka to není recept na spokojený život. Celebrity by mohly vyprávět.

anonym

hmm, zkus si pustit pár dílů Červeného Trpaslíka 🙂 … když už nic jiného, poznáš z toho jednu věc, že ten kdo se posmívá vždy jako první může být velmi snadno i ten nejméně oblíbený 🙂 Nauč se posměšky trefně vracet a hlavně si z nich sama nic nedělej.

anonym

někteří tu píší, že tahle etapa brzy skončí a lidé se budou chovat slušněji a podobné výpady budou považovat za trapné. Pravděpodobně to tak opravdu bude, záleží na tom do jaké společnosti se v životě ubereš, snaž se minout práci v jakémkoliv státním úřadu, tam je bohužel průměrný intelekt tak nízký že si budeš připadat jako věčný středoškolák 🙂 Ale mimo úřady (kurníky) by to mělo být mnohem lepší 🙂

arygnoc

rozhodne s problémom obotnámte triedneho učiteľa (profesora), a menujte posmievačov – nehovorte, že sa vám posmievajú, ale KTO sa vám posmieva.

za prvé vám to pozdvihne sebavedomie (problém riešite), za druhé možno (to sa uvidí) posmievanie prestane.

keď vám budú nadávať zasa, že ste bonzáčka, tak im povedzte, že to nie je pravda, lebo ste nenabonzovala, ako sú hlúpi.

druhá cesta je cesta ignorácie. realizujte sa inak, ako trápením, nenávisťou, ľutovaním sa. proste im niečo ukážte, že viete. i keď zle počujete.

len tak na okraj:

čo ten avatar s gitarou, to vážne skúšate hrať?