Avatar uživatele
anonym

Poslouchání Mozarta u dětí-vážně je díky tomu dítě poté „chytřejší“?

a platí to i u Vivaldiho a Beethovena?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, Pájo před 4539 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Chytřejšími se děti nestávají díky vážné hudbě. Děje se tak díky každodenní péči rodičů, kteří je učí novým věcem (a nenechávají to všechno až na školu), novým pohledům na svět (jakým může být poslech v. hudby), učí je všestranosti a všeobecným hodnotám a dokáží rozpoznat a rozvíjet jejich přirozené vlohy. Hodně si s nimi povídají, učí je vlastní sebeúctě (přitom z nich nevychovávají sebestředné fracky).
Doplňuji:
…a dokáží to ufinancovat spravedlivě i v případě, že mají dětí více.

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tatanka

Dítě je vnímavé, chytré, ale hlavně lišící se od svých vrstevníků. V případě, že jej zaujme tato hudba klobouk dolů a stále více takovýchto dětí!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rufus

No to snad ne, přece nemyslíte otázku vážně! Syn studuje práva, přitom mohl jít na cokoliv, mám rád historii, zeměpis, hrál pět let na klarinet a také mu to šlo, má vynikající hudební sluch. Přesto jsem s manželem vyzdvihla jeho schopnosti ne podle známek, ale od školky jeho smysl pro spravedlnost. Když se mu jeho známka zdála nespravedlivá, celou přestávku byl schopen otravovat učitelku, ať ji znovu posoudí. Prostě se umí hájit, což nemá po mě. A proto bych žádné své ani cizí dítě nelámala něčím, pro co třeba vůbec nemá schopnosti. S tím se prostě tak narodí, protože mám názor, že lidská povaha je z 90% daná geny a to málo, jako výchova, rodinné zázemí, škola, kamarádi, společenský systém je příliš málo na odhadnutí schopností dítěte. Staršímu jsem na dobrou noc četla, vysokou udělal s odřenýma ušima, tomu mladšímu se líbilo, když jsem mu zpívala a kromě toho klarinetu jsem mu nedala víc, než lépe vnímat vážnou hudbu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

V JZD Hoštice pouštěli klasiku do sluchátek krávkám aby se zvýšila dojivost, jak se ten film jenom jmenoval, Slunce, seno snad.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tlaky

Chytrost se tím rozhodně nedosáhne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek