huxa

Posledních pět dní mám nižší tlak a hlavně na mě skoro pořád jdou mdloby, jde s tím něco udělat?

Bral jsem antibiotika, na které jsem začal brát přírodní probiotika, protože mě z nich bolelo břicho, od té doby, co jsem antibiotika dobral a začal normálně chodit do školy na mě jdou skoro pořád mdloby, nejen při náhlém postavení, ale i třeba při chůzy, lze se toho nějak zbavit? Vždy ráno piju kafé, sem tam energydrink, ale nějak to ani nepomáhá…
Normálně jsem mýval spíše vyšší tlak, teď mám asi o dvacet jednotek obě čísla nižší.

Nejlepší odpověď
Damiana

Káva má bohužel krátkodobý účinek – navíc dehydruje, což má za následek zase prudké snížení tlaku – proto je ti brzy mdlo. Doporučuji ti zvýšit tep třeba pravidelným cvičením – hodně pomáhá plavání, běh – něco vytrvalostnějšího, dále je dobrá finská sauna. Také je účinné, když ti není zrovna dobře, podepřít si nohy (dost nahoru) a dát si studený obklad na krk. Prý pomáhá červené víno (ale nepiji alkohol, takže nemám zkušenost). Tlak se ti také zaručeně zvýší, když začneš víc solit – ale nepřeháněj to.

Další odpovědi
Andělé

Antibiotika rozhodí celý organismus,doslova Vás „sežerou“. Probiotika jsou výborná na obnovení střevní mikroflóry a opětné posílení imunity,ale nemají až takovou moc,dát celý organismus brzy dohromady.
Mně přijde,že jste po nemoci ještě slabý,ten neřád ve Vás sakra řádil. I synovi po antibiot.bylo chvíli slabo,dokonce nemohl kousat,bolely ho zuby.
Mě dr.na nízký tlak poradil místo kafe silný černý čaj nebo po ránu panáka slivovice. Po nich se tlak déle drží nahoře. A také více solit,jak už psala Damiana.
Nejlépe Vám ale odpoví Váš dr.:-)
Doplňuji:
…tu slivovici si teda po ránu nedovedu představit…nepiju ji normálně,natož po ránu. To spíš ten silný černý čaj…

bolak

Ty sis ten tlak měříl nebo jen hádáš podle „mdlob“? :)

Ráno a večer si běž zaběhat, pak si dej sprchu a uvidíš. Nebo si v průběhu dne udělej pár kliků, vono tě to rozproudí. Taky můžeš zkusit úpravu jídelníčku, jestli seš fakt pod normou > http://zdravi­.doktorka.cz/niz­ky-krevni-tlak--hypotenze-/ ale jinak bych se toho nebál, lidi co mají stabilně nižší tlak se statisticky dožívají vyššího věku.

Víc už ti neporadim, s fyziologií mývalů nemám zas tak velký zkušenosti.

Drap

Zajít k doktorovi, nebo si dát panáka

terry

Co na to říká doktor?

badisko

No to neni moudre …rano se mas nasnidat ..a nechlastat kafe a drinky…ale poradnou snidani ne zadne vlocky po kterejch mas za 2 hodky hlad a telu nic nedaj …ja si dam rano po ceste do prace anglickou snidani ..(fazole v protlaku …opecene parecky ..slaninu..a volske oko opecenej toust..a do obeda je mi hej …postavu mam stale jak proutek..trochu vyssi cholesterol… ale vis jak..kdo nema v tehle uspechane dobe …a jinak by bylo dobre navstivit lekare ..

anonym

pozrieť si katalóg pohrebných služieb.