Sůwa

„Poslední pokus“, anulován musíme na to jinak. Pomůžete?

Původně jsem si to představovala jednoduše – po odsouhlasení uživateli jednoduše přepošlu adminům soupis problémů a budeme čekat na řešení. Jenže někdo to pochopil jinak a anketa ztratila původní smysl. Oslovila jsem namátkou pár uživatelů, mám už nějaké nápady, ale měla by to být kolektivní práce, takže vás všechny prosím:
Pokud považujete nějaké nedostatky nové verze ( i staré ) za závažné, stručně je popište, já z nich vyberu ty, které se budou často opakovat a pošlu je adminům jako přílohu k mailu. V mnoha případech může jít jen o nezvyk a také budou rozdíly v přípojení a kvalitě PC, ty nikdo nevyřeší. Nemá smysl se zabývat drobnostmi, bez kterých může server fungovat bez větších problémů. Děkuji Sůwa
Doplňuji:
Vybrala jsem jen několik bodů, které se mi zdají dost důležité :

  • obnovit možnost opravy vlastní otázky jako to bylo v minulé verzi
  • ve vlastním profilu při kliknutí na „zpět“ se skutečně vrátit zpět

    na odpovědi a ne na otázky

  • při zadání nicku do vyhledávací lišty přejít přímo na profil

    hledaného uživatele

  • při hodnocení nenačítat pokaždé celou stránku
  • možnost nahrávání vlastního avataru
  • uzamykat otázky až po delší době
  • používat možnosti tooltip, aby se nemusela nejasně položená otázka

    otevírat vůbec

  • zachovat možnost ocenění odpovědi, ale zrušit celkový žebříček

    nebo zatím aspoň přidat nebodovanou rubriku na dotazy/nedotazy ( jak

    jste se dnes vyspali ?)

Uvažuji ještě o zvýšení rychlosti načítání, jenže ta je dost odvislá od kapacity používaného zařízení a nebude to tedy problém u všech. Možná to vůbec není v možnostech serveru, tedy ani adminů.
Takhle to hodlám odeslat a kdo není se svou odpovědí spokojen, může ji ještě smazat, nebo má smůlu.
Hlavní problém stejně vidím v úrovni dotazů a odpovědí a to žádný admin nevyřeší. Není to ale problém jen tohoto serveru:-).

Nejlepší odpověď
Damiana

Za největší problém považuji nemožnost opravit si odpověď, když u ní ještě nebylo hlasováno. Jestli někdo opisuje, tak podvádí a to je jeho trapárna, mě jde o to, že si na něco vzpomenu a chci přeformulovat větu nebo opravit chybku. Psát pořád do doplnění: oprava: – zalít, ne zabít… – mi přijde blbé.

Doplňuji:
Souhlasím.

Další odpovědi
arygnoc

nemožnosť opravy textu, vadí mi, že okienko, kde sa text vkladá, sa nedá zväčšiť (predtým sa dalo „roztiahnuť“).
pomalé načítanie.

chválim poštu, nasledovníci ma moc neoslovili.
uvítal by som sledované odpovede (označené chcem sledovať – nie e-mailom, ale pod výberom – alebo vo výbere – „Domů Kategorie Můj profil Nápověda“ práve miesto nápovedy, tú každý použije, keď tu je prvý týždeň a pri tom stále straší na očiach)
Doplňuji:
ešte pár postrehov:

načítavanie najviac zdržuje načítavanie dvoch vecí:

  • boxu na vyhľadávanie otázky, ako autor stránok (PHP) viem, že skript sa dá opraviť tak, aby na google vyhľadávanie sa prešlo až po zadaní vyhľadávania, nie je nutné ho načítať každý refresh alebo na každú stránku;
  • rebríčka za posledných 30 dní. Navrhujem ho skryť, kto je na neho zvedavý, nech si ho rozklikne.
  • navrhujem zrušiť v ponuke Nápovedu, button odsunúť niekde nabok, zaviesť „Mnou sledované otázky“ miesto tohto butonu. Nemal by to byť problém.
  • rozčuľuje ma „vystrelenie“ podponuky „kategorie“ každý krát, keď tam myšou čo i len blesknem, navrhujem upraviť na „klik“ (onclick, nie onmouseover).

Hlada

To, že nová podoba stránek má mnoho technických chyb je je fakt. Otázkou je, kdo je má opravit a jakou k tomu má motivaci. Podobné stránky většinou tvoří lidé, kteří dobře ovládají programování, komunikují s uživateli a okamžitě na jejich příspěvky reagují. Tady tomu zřejmě tak není. ASPA a.s. má v předmětu podnikání všechno možné, ne však tvorbu SW. Domnívám se, že nikdo ve společnosti programování neovládá, kód je koupený a jakákoli úprava je pro společnost výdajem bez ekvivalentního příjmu. Ziskem ze stránek nejsou uživatelé, ale zadavatelé reklamy. Dovolím si proto odvodit závěr, že k nápravě dojde, až na nespokojenost uživatelů budou reagovat pokesem zájmu zadavatelé reklamy.

Zdroj: http://www.rzp­.cz/cgi-bin/aps_cache­WEB.sh?VSS_SER­V=ZVWSBJVYP&OK­RES=&CASTOBCE=&O­BEC=&ULICE=&CDOM=&CO­R=&COZ=&ICO=&OB­CHJM=ASPA&OBCHJMAT­D=0&JMENO=&PRIJ­MENI=&NAROZENI=&RO­LE=&VYPIS=1&POD­LE=subjekt&IDI­CO=def14f9b431a49ce2339&­HISTORIE=1

Kohut57

Píši z iPhonu a proti předešlé verzi to mám mnohem pomalejší. Třeba dát někomu palec je tak na deset pokusů kliknutí. Opravy, jak píše Damiana- zásadní.

anonym

Vážím si Vaší snahy a angažovanosti,ale už mě to nebaví…proč se stále snažit vyvolat dialog s někým,kdo o to nestojí? Nebylo by lepší tyhle stránky nějakou dobu bojkotovat ? Stejně je to tady platforma pro pár lidí,kteří komunikují sami mezi sebou,možná to je ten důvod,proč o další provozuschopné a funkční stránky NĚKDO nestojí.Já už si ani nevzpomenu na někoho z venku,kdo by se tu na něco ptal.Mám pocit,že původní úmysl a smysl tady těch Odpovědí už je za zenitem.Buď tomu sami dáme nějaký důvod k dalšímu fungování a nebo se na to vykašlem.Připadám si tu spíš jak na nějakém polosoukromém chatu,většina otázek je odkázána do lišty na už zodpovězené,ptáme se tu mezi sebou na kraviny jen aby se něco řeklo a odehrávají se tu i zbytečné politické debaty,které tady podle mého názoru nemají co dělat.Na to jsou jinde prostory k diskusím.Dávám to jako odpověď,ale mohla bych to dát jako samostatnou anketu do aktualit,ne? Třeba by mi to někdo kliknul jako zajímavou otázku…:D

aramah

Já souhlasím s tím co je tu napsané.Nemusím to opakovat že ne.

pusinka50

Vše, co v dopise a tady bylo napsáno. Vadí mi taky, že při projíždění mých odpovědí v profilu, když dám v internetovém vyhledávači šipkou „zpět“, vrátí mě to na mé otázky, nikoliv odpovědi a je třeba znovu kliknout na mé „odpovědi“

bolak

Helejte se, tady úplně dole koukám, že odpovědi.cz mají taky stránku na tom fajsbóku. Tam se s tím určitě chluběj, jakej že jsou převratnej vynález. A nejspíš to tam budou sledovat a udržovat denně. Co kdybyste jim tam vy všichni, co tam jste, naházeli všechny ty připomínky co jste tu sepsali.

Ono přes e-mail nás ignorovat můžou, ale jak to bude jednou vyvěšený na tý jejich fan-stránce, tak už s tím budou muset něco dělat. Buď sebou hnou a začnou opravovat chyby a nebo ty stížnosti budou do konce života promazávat, to už ať se rozhodnou sami.

anonym

Opravu své odpovědi,to já postrádám nejvíc.Přemáčkneš se a za debžu si hned.

www

Podle mého názoru je provozovatel rád, že stránky jedou/nejedou(viz dnešek) alespoň nějak.
Na nás serou a to doslova!
Přeji ti, aby ti alespoň nějak odpověděli, ve skutečnou nápravu ovšem nevěřím.
Zkušenost

Damiana

Souhlasím s tím, co jsi napsala a děkuji Ti za snahu. Bylo by fajn, kdyby se chytli za nos a vyhověli by potřebám „svých klientů“, jen jsem dost skeptická. Ale myslím, že kdyby byla vůle ze strany adminů a majitelů tohoto serveru, Tvá práce by pro ně vlastně byla velmi hodnotným přínosem. Takové fokusové resumé je přímo ukázkové! 🙂

Sůwa

Měla jsem na mysli TECHNICKÉ NEDOSTATKY !!!
Jestli to tu někoho nebaví, může klidně jít na jiný server, to není momentálně předmětem řešení. Nemožnost opravit chyby je jasně prioritní a co ještě dál?

Sůwa

Ještě doplním : ohodnocení prosím dávejte jen, když s danou odpovědí souhlasíte. Body ze „sympatie“ by to zas mohly pokazit. já teď nebudu doiplňovat k hlavní otázce, protože bych si vyčerpala tu jedinou možnost a nemohla bych otázku posunout dopředu.