Dexit

Jaký strojek byste mi doporučili na první holení?

Dobrý den,
je mi 16 let a poslední dobou mi strašně moc začíná růst něco mezi tzv. „chmýřím“ a vousy a chtěl bych si to hlavně pod nosem oholit, ale ještě nemám s holením žádné zkušenosti. Jaký strojek byste mi doporučili na první holení? A případně jestli máte nějaké tipy co rozhodně u prvního holení nedělat, tak mi je zde prosím také napište.
Předem děkuji za všechny odpovědi.

Odpovědi
sesednizkola

Opravdu je ti 16 a ptas se na takove veci? Bud je to nejaka provokace nebo se jdi nechat vyšetřit.

ptáč

Vyhledal jsem něco podobného, s čím jsem spokojený. http://www.luxusni-holeni.cz/deta­il/merkur-solingen/holici-strojky/merkur-41c-holici-strojek/ Není to o designu držátka, ale o HŘEBÍNKU.
Je to na žiletky. 5× až 10× se snad žiletka dá použít. Po pár oholení se planžeta -nebo žiletka ve strojku otočí a použije se zase na nějaký týden. Na strojku se mi líbí HŘEBEN, ten tlačí kůži, přitom mezi mezery je kůže trochu vyboulená, nehrozí tak pořezání, když vedeš ostří jinak, než kolmo. Za nejhorší strojek, ale za pěkný k výstavě v popelnici považuji http://www.no­zeinox.com/zi­letkovy-holici-strojek.html s otevíráním šroubováním, který má tu distanci rovnou, hrozí tak říznutí. Kor u tvé tak měkké kůže, časem neztvrdlé pleti. Před lety jsem na toto téma odpovídal, platí to samé; změkčit kůži na tváři horkou vodou, po dobu cca 1 min., pak zásadně nepoužívat pěny na holení, protože neřeší pohodlí, komfort a ztrácí se tím čas. Namísto pěny použít obvyklý sprchový gel, nebo vhodné tekuté mýdlo. Motorové strojky vůbec nezmiňuji, to je vhodné na stříhání vlasů, nebo pro úpravu psů. Opravdu. Co by stálo za to časem zkusit, je břitva
https://www.go­ogle.cz/search?&chan­nel=fs&q=b%C5%99it­va+hol%C3%ADc%C3%AD&i­e=utf-8

http://www.he­ureka.cz/?h[fraze]=britva%20na%20ho­leni
ale to je cenová šílenost, když neumím obnovit ostří. Takže klasický strojek našich dědů, o kterých se mládež domnívá, že žijí ve starověku, holení mosazným strojkem je funkční, dokonalé. Nebrat nic v průhledných clamshellech (http://www.uni-plastic.com/clam­shell%20009.jpg), ani kdyby to bylo z barevného plastu. Žiletky mají v drogerii.

Dexit

Není to žádné provokace, vše myslím doopravdy vážně.
Nějaké menší „chmýří“ mám samozřejmě již déle, ale teprve přibližně od začátku tohoto roku to to začalo růst rychleji a vypadá to výrazněji než předtím. Z tohoto důvodu jsem předtím ještě neměl důvod se o holení zajímat, když jsem neměl téměř co holit.