Wnaty

Poslední dobou mě bolí pánev a spodní žebra. Jak to?

Dobrý večer.
Je mi 16 a jelikož jsem se už za poslední rok příliš nezměnila, došla jsem k tomu názoru, že proces dospívání úspěšně skončil. V posledních asi dvou týdnech ale zaznamenávám mírně zvýšené akné, výraznou únavu a bolesti hlavy, v neposlední řadě opakující se bolesti v oblasti pánve a žeber („přes kost“). Je možné, že ještě stále dospívám a mé tělo se stále tvaruje? Čím by tyto příznaky mohly být způsobeny? Za odpověď předem díky.

Nejlepší odpověď
ReHu

Co ti na řekl lékař? Poslala jsi mu mail s popsanými příznaky, aby ti stanovil diagnózu?

Další odpovědi
gecco

→ LÉKAŘ…!

Po netu to nezjistíme, ale klidně může jít o problémy s páteří – takže zbytečně neotálej!

Klaproth

To bude nějaká banalita, podobné příznaky mají některé formy leukémie. V žádném případě nechoď s bolestí pánve k doktorovi. Vždy spoléhej na rady z internetu, např. od doktora Muffze.

anonym

Když mě poslední dobou něco bolelo, šel jsem ke své OL a ta mne poslala k odborníkovi. To ti i doporučuji. Gecco má pravdu.

Muffz

Krasna ukazka starsi generace, mam bolistku, hned utikam k doktorovi. Pak se divime, proc platime zdravotni poplatky, ktere mely za ukol prave eliminovat tenhle syndrom, ze se s kazdou blbosti hned leti do nemocnice a na skutecne nemocne neni cas.

Je ti 16, proces dospivani jeste vazne neskoncil :)). Unava a bolest hlavy neni v tomhle depresivnim obdobi nic zavazneho a trpi tim kazdy druhy. Bolest kosti take momentalne neni nic noveho, jez vice vitaminu, ovoce, zeleniny, masa, pij bylinkove caje. Jez gumove medvidky nebo pripravky s kolagenimi bilkovinami, ktere podporuji regeneraci a vyzivuji klouby, chrupavky, kostni tkan (jako sportovec doporucuju Flexit Drink).

Zkus jit cestou prirodni, maximalne cestou vyzivujicich suplementu, ktera duvod problemu eliminuje. Ne cestou „vezmu si prasek“, ktera problemy jen potlacuje a pozdeji se vrati v jeste vetsi mire.

Klaproth – ano, je rozumne slecnu strasit leukemii. Zvysena teplota je taky znakem zapalu plic a taky hned nekomu s teplotou nereknes hm, to muze byt zapal plic, asi umres.
Bolest kosti a kloubu muze byt zapricinena i zmenou venkovniho tlaku a teplot (babicky a dedeckove by mohli vypravet). Proto je dobre se soustredit primo na problem a vyzivovat kosti a klouby.

Je strasne, jak jsou lide zavisli na doktorech a lecich…

da ny

Dospívání…, ale vývoj a růst člověka bývá ukončen kolem 20. roku (psychicky od 21 let, též podle zákona).
Tvé „obtíže s akné“ jsou typické pro dívku tvého věku.
Tvé tělo se teprve začíná a bude tvarovat 🙂
Bolest bych však nepodceňovala a svěřila se lékaři!!!
Ůnava může být známkou nevhodné životosprávy, stresu, nedostatkem vhodných tekutin, spánku, z nedostatku některých prvků (Fe. Mg) nebo vitamínů.
Může jít i o vážnější onemocnění.

bolak

Podobně se hlásí o slovo třeba idiopatické záněty střev nebo trávící soustavy obecně (crohnova choroba, ulcerózní kolitida..). Postihují většinou ženy než muže, a počáteční obtíže se objevují mezi 15 a 25 rokem života.

Co další příznaky, jako bolesti břicha, úbytky/příbytky na váze, potíže při kadění, pocit na zvracení, bolesti rukou, nohou, zad, kloubů.. noční pocení, záněty očí.

Zkus pozorovat jestli ty bolesti se nezhoršují například po nějakém typu jídla, může to být klidně i po čemkoliv sladkém.

cochee

Muffz, jen tak na ukázku „starší generace“: mého kamaráda, cca 55 let, jen tak trošičku, ale fakt malinko, bolelo na krku. Za necelý měsíc, kdy „s bolístkou nešel k lékaři,“ ho to bolelo už více.

Za čtvrt roku zemřel na kompikace při léčení non-Hodgkinova lymfomu.