leporela22

poslat na dobýrku

dobrý den mám takový dotaz když si nechám něco poslat na dobírku a nebudu doma tak kam to dají potom?
Dá se nějak určit čas kdy budu doma?
děkuji

Nejlepší odpověď
MadAnnie

Pokud to bude dobírka přes Českou poštu a ty nebudeš doma, dají ti do schránky lístek a vyzvedneš si to potom na poště.

Pokud to bude přes nějakou kurýrní službu, tak se tam uvádí telefonní číslo příjemce, kterému kurýr před předáním zavolá a domluví si čas a místo převzetí. Kurýr ti to třeba přiveze do práce, kdy nejsi doma.

Další odpovědi
anonym

Jako každá doporučená zásilka skončí na tvrdo (viz "dobýrka),
na doručovací poště jako uložená zásilka k vyzvednutí, stejně jako rekomando nebo úřední obsílka s pruhem.

Conchus

Doporučuji na webu Č. pošty si přečíst jejich nabídku služeb.

Michal Kole

Pokud se jedná o balík na poštu či do ruky, tak si lze na webu České poštys nastavit „přeposlání“

https://formu­lare.cpost.cz/zme­nadispozice/in­dex.html