dgfdgf

Poslali astronomové do vesmíru nějakou raketu, robota nebo něco a nechali ho, kam až nejdál doletí…

…a třeba ho i objevěj mimozemštani?

Člověk byl na měsíci, poslal robota na Mars… Kam se vlastně nejdál dostal?

Nejlepší odpověď
Kepler

Každá sonda má svůj cíl, tj. průzkum těles Sluneční soustavy. Např. už v roce 1972 a 1973 však byly vypuštěny sondy Pioneer 10 a Pioneer 11, které prozkoumaly vnější planety a poté opustily soustavu, protože měly vyšší než 3. kosmickou rychlost. Nesly vzkaz případným cizím civilizacím. Spojení s nimi trvalo do r. 1995, resp. 2003. Ve směru letu P 10 je hvězda Aldebaran, které dosáhne za krátký čas – asi za 2 000 000 let. P 11 je na tom o něco hůř, té to bude trvat k nejbližší hvězdě dvojnásobek času.
(wiki)

Další odpovědi
Arne1

Ano, už několik. Viz odkaz

Zdroj: http://www.li­vingfuture.cz/cla­nek.php?article­ID=10257

Dochy

Ano, 5 veřejně známých, Kepler zapomněl na v Voyagery, já bych bez nápovědy nepřišel na tu poslední New Horizons

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mezihv%C4%9Bzdn%C­3%BD_let

Kepler

Dochy: ne nezapomněl, Pioneery jsem uvedl jen jako příklad, i když to zpočátku tak nevypadalo.

Dochy

OK, sorry 😉
Nějak mi to u Tebe nesedělo. Jsem si říkal, že zrovna Ty bys měl mít přehled 😉