akvidzerp

Poskytuje úřad práce rekvalifikaci?

Jak je to když člověk dlouhodobě nemůže najít práci?Poskytne úřad práce rekvalifikaci z různých oborů?Jestli ano,kdo ji platí?

Odpovědi
Matthew

ÚP může poskytovat rekvalifikaci, některé můžou být dokonce zdarma, ale když je to přes ÚP tak většinou chtějí příslib práce. To znamená, že když půjdu dělat třeba rekvalifikaci na řidičák skupiny C, budou po mě nejspíš chtít, abych měl už příslib do práce aby se mi rekvalifikace vyplatila. To by si tam totiž pak dělali rekvalifikace všichni a nevedlo by to nikam :)

Michal Kole

Odkaz na oficiální stránku rekvalifikací na úřadě práce:

http://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/rekvalifi­kace