Avatar uživatele
Registrovaný

Poskytuje švec na opravenou obuv také záruku?

Podnikám v oblasti opravy obuvi. Zajímalo by mě, zda musím na opravenou obuv ze zákona poskytnou nějakou záruku. Pokud ano, jak dlouhou?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Samozřejmě.Na každou opravu se vztahuje záruka.Myslím,že je to 1/2 roku
Doplňuji:
tak se omlouvam,neni to pul roku ,ale 3 skutecne mesice

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Kdysi viselo u nás v opravně, že na opravenou obuv se poskytuje záruka 3 měsíce.
Nyní už jsem tam delší dobu nebyla -nevím tedy jestli je na to nějaký zákon nebo čím se to řídí.


Avatar uživatele
Bronzový

Samozrejme,ze zhotovitel odpovida za kvalitu provedene opravy.Zakona zarucni doba na opravu veci je dle ustanoveni§654 odst.1 obcanskeho zakoniku 3 mesice.Plati,ze pokud byla oprava provedena vadne,mate pravo na bezplatne odstraneni vady zhotovitelem,ktery provedl upravu.Nelze-li vadu odstranit,mate pravo na zruseni smlouvy,nebo na primerene snizeni ceny opravy.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

1popelka1

Ano, záruka se po opravě obuvi poskytuje, bohužel už nevím, na jak dlouho.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.