Avatar uživatele
stalubo1

Poskytnutí náhradního ubytování matce s nezletilým dítětem pokud jsou u mne v nájmu ?

Pronajímám byt ženě ukrajinského původu. Přišla s žádostí, že chce v bytě bydlet se svým nezletilým synem (9 let) a chce ho do bytu přihlásit, aby mohl chodit do místní základní školy. Pokud ji vyhovím, nebudu pak v případě uplynutí doby určité nájemní smlouvy muset poskytnout jí a dítěti náhradní ubytování ?

Zajímavá 0 před 3450 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
carpediem

Ne pokud skončí smlouva tak na náhradní ubytování nemá nárok. Jern by mohl být problém ji ten ppobyt zrušit, pokud to neudělá dobrovolně sama, budete muset na úřad a tam prokázat, že už v bytě nebydlí, ona se na úřad nedostaví, dají ji opatrovníka, a až pak ji pobyt zruší:-(( Velká spousta vašeho času bude fuč:-(((

Já bych s tr.pobytem souhlasila, ale chtěla bych, ať mi složí kauci, třeba jen pár tisíc a zaváže se písemně po skončení nájmu si pobyt do měsíce zrušit, jinak ji kauce propadne jako smluvní pokuta.
Doplňuji:
Ještě pozor na exekuce, pokud máte v bytě nějaké věci, tak udělejte jejich soupis, nechte ho ověřit.

Upravil/a: carpediem

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Povinnost najít náhradní ubytování byla v NOZ zrušena.
Po uplynutí sjednané doby nebudete mít vůči nájemci žádný závazek.

  • –––

Jsou-li u Vás v nájmu, mají-li s Vámi uzavřenu nájemní smlouvu,
mohou se k trvalému pobytu přihlásit i bez Vašeho souhlasu
(k přihlášení pobytu stačí předložit platnou nájemní smlouvu).

Pozor:
V případě podnájmu by byl potřebný souhlas vlastníka nemovitosti.

  • ––

Trvalý pobyt nezakládá žádné právo k nemovitosti,
v níž je trvalý pobyt hlášen, ani k jejímu vlastníkovi.

Viz zákon č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel … (§ 10):
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-133#p10

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek