Semplex

Poškozuje používání sluchátek sluch víc než používání reproduktorů?

U sluchátek myslím ty špuntové (vím že u nich poškozuje sluch přehnaná hlasitost, ale mně zajímá, když je hlasitost stejná).

Odpovědi
ShadyPony

Dle mého názoru jsou horší sluchátka, pouštíš si totiž hudbu přímo do ucha zatím co v reproduktorech se hudba rozptýlí také do okolí

Dochy

Já bych viděl problém v hygieně. Zašpuntuješ ucho a navíc ještě čímsi co válíš kdovíkde…
Pak trochu jiný způsob vnímání zvuku… teoreticky by mohlo dráždit nervy…

Jestli je nějaké z těchto rizik opravdu opravdu nějakým způsobem podstatné ovšem netuším.

Kryšpín

Záleží kolik dB si člověk pouští, sluchem je přijímáno více informací, než zrakem, když máte poškozen sluch jste v částečné, neb úplné izolaci s okolím

Kulpix

Používání špuntových sluchátek škodí více, než použití sluchátek přes hlavu.Je to především tím,že si tu hudbu/zpěv pouštíte blíže zvukovodu.