anonym1

poskozovani cizich veci a poruseni domovni svobody plati pro meho kamarada take amnestie?

muj kamarad vniknul do ordinace a rozbil 6stery dvere majitel nechce skodu nahradit plati pro nej take amnestie?nic ale neodcizil z te ordinace ,soudkyne mu chtela dat prospesne prace ale nedostavil se na soud a dali mu nejvyssi trest 1 rok dekuji za odpoved anonym1

Odpovědi
standa

Oba trestné činy (§ 228 Poškození cizí věci, § 178 Porušování domovní svobody) zůstávají trestnými včetně nesnížených trestních sazeb i podle nového trestního zákoníku.

Takže ´amnestie´ pro vašeho kamaráda NAŠTĚSTÍ neplatí.

p.s. omlouvám se za tu osobní poznámku „naštěstí“, obvykle to nedělám a zabývám se jen věcnou stránkou případu, ale v tomto případě jsem si nemohl pomoci…