Pokročilý

Poškodil se mi HDD z notebooku. Nemůžu se na tento HDD dostat ani pomocí USB kabelu. Lze nějak zachránit data z něj?

Počítač se mi ptá zda má disk naformátovat. Není možné se tam dostat ani pomocí nástrojů jako je Recuva apod. Mám ještě nějakou šanci data z HDD zachránit? Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Můžete ho vymontovat a zkusit v jiném počítači (pokud máte tu možnost). Tím vyloučíte, jestli je chyba v disku nebo třeba v řadiči.

Pak už jenom odborná firma - otázka je, zda ta data opravdu stojí za to.

Zdroj: http://zachrana.dat.z.harddisk u.cz/FirstAid.asp

Další odpovědi:

Zlatý

Chtělo by to jasnější vyjádření. Jestli tomu rozumím správně, tak máte disk vymontovaný a připojený k jinému počítači pomocí převodníku SATA/USB.
Než se začnete pokoušet o obnovu dat, tak disk otestujte pomocí HD Tune nebo jiného programu, který umí zkontrolovat povrch a přečíst S.M.A.R.T., pak se uvidí, co dál.

Zlatý

Skúste si nabootovať počítač iným systémom a skontrolujte si pevný disk.
v časopise CHip je vždy na DVD aj takýto záchranný systém (linux) pomocou, ktorého môžte opraviť disk, prípadne zazálohovať z HDD dokumenty. Potom, keď už ste si zachránili dokumenty, preformátujte a znova nainštalujte systém.
Ja mám takýto systém na USB kľúči a v prípade potreby použijem. Má to aj výhodu na nechránenej sieti, cez kľúč sa pripojíte na internet a obídete svoj HDD, čim si PC ochránite.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.