Grim Reaper

Poškodí vlasy potravinárske farbivo(zmiešané s šampónom/bal­zámom)?

Ahoj, napadlo ma skúsiť trošku prifarbiť vlasy či odtieň potravinárskym farbivom. Myslím to tak – pridať trochu pot. farbiva s trochou vody do šampónu na vlasy, vlasy tým umyť aby to aspoń do ďalšieho umytia vydržalo.

Chcela by som to len skúsiť, ani by mi nevadilo, keby to nevydržalo apod., mám len otázky:
Môže to vlasom uškodiť (vypadanie, lámanie, čokoľvek)?
Nemôže to tak ostať – myslím nezmyť sa?
Môže sa to síce zmyť, ale zmeniť pôvodný odtieň vlasov?

Ďakujem predom, LG.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Poškodit vlasy nemůže, protože je >potravinářské<, a při běžném použití prochází trávicím ústrojím, které je choulostivější než vlasy. Obávám se ale, že ani neobarví.

Další odpovědi
hanulka11

vyzkoušej neohrozíš svoje zdraví......ale mám pocit, že v šamponu to nemá cenu ředit to bys hnes smyla …jedině rozmíchat ve vodě a zkusit aplikovat na vlasy, ale pozor ať nemáš barvu i všude kde nechceš

ReHu

Vlasy to asi nepoškodí, ale pokud se to vůbec na vlasy chytne, může to to barvit oblečení. Nemusí,ale může.
Na vlastní oči jsem viděla, když jsme byly s kamarádkou v bazenu, jak jí stékala po krku barva. A byla to barva na vlasy.