Avatar uživatele
sisi0110

Posilovna, Pilates, Joga, Aerobic, Cvičení doma?

Nejsem tlustá, ale moje fyzická síla je na nule. Potřebovala bych se dostat do kondice, buď sedím ve škole nebo v práci u počítače. Jaký typ cvičení by byl pro mě vhodný, když bych chtěla něco co efektivně procvičuje většinu svalů a nevyžaduje od začátku přílišnou fyzickou zdatnost? Pokud cvičit doma jak postupovat? U posilovny bych si musela zase zaplatit na první cvičení trenéra, abych věděla jak posilovat efektivně. Nebo je vhodný nějaký kurz konkrétního cvičení? Nabídka je obrovská.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5073 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucimia

Záleží, jestli chcete posílit svaly nebo si i zvýšit kapacitu plic, zvýšit výkonnost.

Na svaly můžete jenom posilovat bez nutnosti zvýšeného pulzu. Budou vám růst pouze svaly (žádný tuk se vám spalovat nebude, ale vy jste říkala že jste štíhlá). Na toto je vhodná jakákoli posilovna, lekce formování postavy, či i domácí posilování. Výhoda je že si nemusíte hlídat tepovou frekvenci.

Pokud ovšem kromě svalů chcete i zhubnout tuky a také si zvýšit kapacitu plic, posílit srdíčko, zvýšit celkovou výkonnosti vašeho těla, tak se musíte zaměřit na dlouhodobější usilovnější vykonávání nějaké činnosti (spinning, běh, step aerobic, kickbox…), při které budete mít zvýšenou tepovou frekvenci na hodnotu, ve které spalujete. Tato frekvence se dá vypočítat podle váhy a výšky.

Takže teď už záleží na vás co si vyberete.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal

Doporučuji Jogu a změnit jídelníček.Je plno dietologů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Máme dobré zkušenosti s tzv.kruhovým tréninkem. Je to kombi cvičení pod dohledem cvičitelky a je zaměřeno na celkovou kondici.
V kolektivu tě to bude víc bavit. Někde to ani není drahé.
Pokud nemáš zkušenosti, do posilky bych bez „hlídače“ nechodila. Vím o několika případech, co si více ublížily než pomohly. popř. si sebou vem někoho, kdo to poradí co a jak správně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cizecek.M

No a co máš doma v té posilovničce?

Avatar uživatele
Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
VanesskaMala

Ahoj, koukala jsem na fitham a k těm strojům doporučují podložku. Mám koupit? Vyplatí se?

Avatar uživatele
GabulkaA

Hlavně pás. Na ten nedám dopustit! Fakt super věc, kor v této době. Koupila jsem ho na fitham. Vynikající shop.

před 1095 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sonka Pop

No, já tam mám hlavně pás, ten jsem chtěla a manžel si koupil lavici https://www.fit­ham.cz/trinfit-bench-fx5. Na té si zaposiluju občas i já.

před 1401 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Ahojky, jako já teda osobně cvičím doma. Udělala jsem si takovou malou posilovničku, jen dva stroje a paráda. Už nikam nechodím. Cvičím si kdy chc i a pěkně podle sebe.

před 1464 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

A co v té posilovničce všechno máš?

před 1425 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek