sisi0110

Posilovna, Pilates, Joga, Aerobic, Cvičení doma?

Nejsem tlustá, ale moje fyzická síla je na nule. Potřebovala bych se dostat do kondice, buď sedím ve škole nebo v práci u počítače. Jaký typ cvičení by byl pro mě vhodný, když bych chtěla něco co efektivně procvičuje většinu svalů a nevyžaduje od začátku přílišnou fyzickou zdatnost? Pokud cvičit doma jak postupovat? U posilovny bych si musela zase zaplatit na první cvičení trenéra, abych věděla jak posilovat efektivně. Nebo je vhodný nějaký kurz konkrétního cvičení? Nabídka je obrovská.

Nejlepší odpověď
Lucimia

Záleží, jestli chcete posílit svaly nebo si i zvýšit kapacitu plic, zvýšit výkonnost.

Na svaly můžete jenom posilovat bez nutnosti zvýšeného pulzu. Budou vám růst pouze svaly (žádný tuk se vám spalovat nebude, ale vy jste říkala že jste štíhlá). Na toto je vhodná jakákoli posilovna, lekce formování postavy, či i domácí posilování. Výhoda je že si nemusíte hlídat tepovou frekvenci.

Pokud ovšem kromě svalů chcete i zhubnout tuky a také si zvýšit kapacitu plic, posílit srdíčko, zvýšit celkovou výkonnosti vašeho těla, tak se musíte zaměřit na dlouhodobější usilovnější vykonávání nějaké činnosti (spinning, běh, step aerobic, kickbox…), při které budete mít zvýšenou tepovou frekvenci na hodnotu, ve které spalujete. Tato frekvence se dá vypočítat podle váhy a výšky.

Takže teď už záleží na vás co si vyberete.

Další odpovědi
Michal

Doporučuji Jogu a změnit jídelníček.Je plno dietologů.

ReHu

Máme dobré zkušenosti s tzv.kruhovým tréninkem. Je to kombi cvičení pod dohledem cvičitelky a je zaměřeno na celkovou kondici.
V kolektivu tě to bude víc bavit. Někde to ani není drahé.
Pokud nemáš zkušenosti, do posilky bych bez „hlídače“ nechodila. Vím o několika případech, co si více ublížily než pomohly. popř. si sebou vem někoho, kdo to poradí co a jak správně.

Cizecek.M

No a co máš doma v té posilovničce?

Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

VanesskaMala

Ahoj, koukala jsem na fitham a k těm strojům doporučují podložku. Mám koupit? Vyplatí se?

GabulkaA

Hlavně pás. Na ten nedám dopustit! Fakt super věc, kor v této době. Koupila jsem ho na fitham. Vynikající shop.

Sonka Pop

No, já tam mám hlavně pás, ten jsem chtěla a manžel si koupil lavici https://www.fit­ham.cz/trinfit-bench-fx5. Na té si zaposiluju občas i já.

Pajka.111

Ahojky, jako já teda osobně cvičím doma. Udělala jsem si takovou malou posilovničku, jen dva stroje a paráda. Už nikam nechodím. Cvičím si kdy chc i a pěkně podle sebe.

XenieRo

A co v té posilovničce všechno máš?