OuSí

Posilování v 15 letech

Ahoj Je mi 15.. měřím 174cm chtěl bych ještě o par cm vyrůst (muže z rodiny mam celkem velké)… Ale přes prazdniny mam naplanovanou s kamošem posilovnu… Muže posilování nejak ohrozit můj rust? Posiluju zatim jenom doma(kliky,leh­sedy…) na zatěž sem zviklý z Fotbalu… děkuji za odpověď …

Nejlepší odpověď
MacChill

cvič jen s vlastní váhou… tzn. zůstaň u lehsedů a kliků

Další odpovědi
chudst

V klidu posilujte, ale neprehanejte to. A posilujte maximalne obden, aby se svaly mohly vytvorit a odpocinout si.

anonym

Rust to neohrozi . 🙂 Poradi ti ve fitku. -iv-

Terisek

Myslím si, že růst to neohrozí. Osobně posilovnu doporučuji, je to fajn :)

slipknotak

jí posilují se vším od 12 let a spíše sem vyrostl :D měřil jsem 165cm ted v 15 letech merim 180cm takze to rust vubec neovlivnuje.

Michálek1245

Zůstaň u posilování s vlastní vahou. Posilovna je sice fajn, ale nepřetěžuj se. Jsi pořád ve vývoji. Pokud chceš trochu nabrat, zkus třeba QNT gainery od https://www.in­sidefit.cz/ga­inery/ po těch trochu nabereš. Pokud bys vysloveně chtěl zátěž, tak fakt jenom zlehka. Žádné strongmanovské věci. 😉 Neříkám, že se ti zastaví růst, ale můžeš ohrozit i další věci.