Chicony

Posilování je jen věda!

Čím více se zajímám o posilování tím méně mi to jde do hlavy.. Před chvílí jsem zjistil, že cvičit místo v posilovně, doma není podle jiných odborníků dobré.. nemůžu postupně přidávat zátěž, pohyby nejsou stejné dochází ke zkrácení můj trénink na každý den: 30 kliků, 50 Sed-lehů, 100 Dřepů, není prý dobrý, chci vás poprosit zda vážně musím projít nějakou tou kontrolou zda třeba nemám nějaký ten problém tykající se svalů, prostě cvičím každý den, ale místo abych viděl nějaký výsledky jsem čím dál tím slabší, Ano má strava není ta nejlepší, ale opravdu se snažím jíst co nejvíce Bílkovin: Ráno: Tvaroh, spíše Ovesné vločky + 2 bilky, Oběd: Rýže, hrachová polévka, špagety, maso Večer: podobné, a někdy si dám proteionovou tyčinku, ale kdyby jste viděli moje svaly tak se zblázníte, Prosím o radu chci prostě přibrat vážím 63: měřím 181, a jsem strašně chudý, žádné svaly, čím dal slabší… Nevím prostě jak na tom, kdyby jste mi poradili co a jak moc bych si toho vážil Děkuji, když tak uvažuji o tom gaineru, že bych aspoň přibral nějaké ty kila nahoru, a i tu svalovou hmotu… Děkuji za odpovědi
Doplňuji:
I tak Děkuji, vážím si jakékoliv odpovědi :)Taky záleží na tom jaký máme metabolismus..
Každopádně mi je 16 :)

Nejlepší odpověď
iceT

Moje rada bude asi stát za starou belu,o posilování vím kulový,ale myslím si,že pokud bys jedl všechno a tím myslím všechno a víckrát za den(to co jíš a kolikrát jíš je podle mě málo)a zároveň přidal pohyb jako takový,tak určitě nic nepokazíš.
Nepíšeš kolik ti je let…

Další odpovědi
arygnoc

muskulatúra nie je všetko.

ale:

pokiaľ si chcete zvýšiť sebavedomie vývojom fyzického vzhľadu a súčasne si i upraviť metabolické problémy (krehkosť organizmu, kostí, nedostatok svalstve, mdloby a pod), doporučujem NESPOLIEHAŤ sa na poradcu pri tréningoch (väčšinou radia kadejaké doplnky, ktoré sú drahé a plné chémie), ale obrátil by som sa na svojho lekára s požiadavkom na odporúčanie k športovému lekárovi, kde vám spravia i potrebné testy (antropometrické, biochemické, metabolické, hormonálne, ortopedické [prípadne včítane záťažových testov kostí a chrbtice <páteře>]) a urobia dietologické poradenstvo včítane doplnkov (minerály, vitamíny, bielkoviny, …) a pomôžu upraviť životný štýl (frekvencia tréningov, rehabilitácia, stravovacie návyky, spánkový režim, atď.).

problém je v tom, či to zaplatí poisťovňa.
ale rozhodne by som sa skôr riadil odborným vedením s ohľadom na súčasný stav.

anonym

Ta protejnová tyčinka mne dorazila. To bereš jako odpovídají zdroj energie pro vyvíjející se a dospívající organismus? Nějak mi ve tvé stravě chybí pečivo, ovoce, med, zelenina. Nenapsal jsi nic o nápojích a také jsi se nezmínil o žádné svačině. Kolik jíš toho tvarohu a o jaký tvaroh se jedná, jsi nenapsal. Tučný určitě nebude. Ovesné vločky a bílky..... podezřívám tě, že si děláš legraci. Pokud se ti taková strava zdá plnohodnotná, tak jsi úplně vedle a měl by ses probudit.
Nepotřebuješ řešit posilování, ale zdravou výživu. Bylo by dobré obrátit se na dorostového lékaře a probrat s ním tvé potíže. To, že se cítíš stále slabší, je varování tvého organismu. Chceš po něm práci, ale krmíš ho mizerně. Pokud jsi hubený, tak máš metabolismus „rychlý“ a cvičením ještě jeho práci zrychluješ.
Neříkej mi, že se ti nedělá mdlo a netočí se ti hlava.
Každopádně, pokud se chceš dožít vyššího věku, než je 16 let, tak se sebou něco začni urychleně dělat.

mojitek

cvičení doma : + nemusíš se nikam trmácet a platit za to
+ nemusíš se s nikým bavit
 – je tam hodně rušivých elementů (TV, máma s tátou atd)
cvičení v posilce : + před posilováním se projdeš
+ těch pár kaček dáš za vstupný místo za cíga
+ máš tam plno různých přístrojů
+ tím že tě ostatní občas okouknou tě dožene k maximálnímu
výkonu a tudíž se nebudeš flákat
+ můžeš soupeřit s ostatníma
+ ostatní ti můžou poradit a říct co děláš blbě

PS: 1) pokud se nepřejídáš,tak na přesný složení stravy se vybodni-to už je jiná meta.
2) necvič každý den stejné svaly.Sval roste druhý den kdy odpočívá !
3) tím že cvičíš každý den svalu jen uškodíš-bude unavený a tudíž bude rezi-
gnovat.

Reezo

Při každém cvičení se ti poškodí svalové vlákna. Pokud nedáváš prostor k regeneraci svalů tak riskuješ to, že si poraníš sval. Také jde o tvé genetické předpoklady. Navíc každý člověk má v těle látku, která reguluje velikost svalů.

Nerevarin

Také cvičím, tak se pokusím k tomu něco dodat. Rozhodně necvič každý den. Tělo a svaly potřebují nějaký ten den na regeneraci. Když to budeš přehánět, svaly nebudou přibývat, jak by se mohlo zdát. Výsledky se dostaví až po dlouhé době. Třeba u mě byl malý pokrok viděn tak za půl roku, možná za rok. Záleží jak cvičíš a jestli cvičíš správně. Pokud cvičíš doma, pořiď si nějakou odbornou knížku, jinak hrozí nebezpečí, že budeš cvičit špatně a pokazíš si např záda. Vždy se snaž posilovat celé tělo, ne jen určité části. Opět důraz na záda je důležitý. Bílkoviny pro svaly jsou obsaženy hodně v kuřecím mase, čočce a fazolích. Ale jim tak nějak všechno. Před cvičením se pořádně rozcvič a rozhejbej a zahřej, posilovat bez rozcvičení se nemá. Nikdy necvič na lačno, je dobré se aspoň trochu najíst aby tělo mělo energii a pak třeba hodinku počkat a jít na věc. Osobně si před cvičením dám třeba malou sušenku, nebo takový ty lipový bonbonky s hroznovým cukrem, aby mě to trochu nakoplo. Vykašli se na energy drinky, neni to zdravý.
Doplňuji:
S tim jídlem před cvičením, myslel jsem to tak, že se normálně třeba nasnídám, pak hodinku počkám a těsně před cvičením si dám nějakou mini laskominu.

Chicony

Ocko: Neboj, sladké pečivo si dávám většinou ráno :) Piji jen vodu, přibližně 2 litry denně, svačinu, to mám tu proteinovou tyčinku aneb rohlík, jedná se o plnotučný tvaroh, nedělám si legraci jen jsem se nějak nerozepsal, protože jsem upe zapoměl pointu mé otázky, ale přesto mě prostě zajímá jaké kdo má zkušenosti s Jídelníčkem + posilování.. Mám tréninky po,st,pa,ne.. a Ano, občas mi je mdlo.. Ještě bych rád přidal, že jsem jíž měl zlomenou ruku, a nohu… nevím jak doplňovat Vápník, pořád mi všechno praská, ano myslím kosti..

anonym

Na tvém místě bych opravdu zašla za lékařem.Bylo by dobré nechat ti udělat rozbor na obsah vápníku v kostech. Také by ti lékař nejlépe poradil, jak vápník doplňovat. Potvrdil jsi mi tušení, že strava je pro tebe nedostačující (proto je ti občas mdlo). Potřebuješ prostě něco výživnějšího.
U tréninku není podstatné, zda cvičíš v posilovně nebo doma. Pokud víš jak na to, tak posilovna nutná není. To je jenom takové „in“ zařízení pro osoby, které mají jako součást svého image, že chodí do posilovny a ještě je rozhodující, jak má ta posilovna zvučné jméno. Prostě to je záležitost pro snoby.
U cvičení je velmi důležité zakončit je cviky, které protáhnou a uvolní namáhané svaly.
Trénink máš často, takže je více než důležité dát si do pořádku zdraví. Ty zlomeniny signalizují, že se podvědomě bráníš fyzické zátěži, kterou tak často provozuješ.Pokud jakoukoliv aktivitu neděláš rád a k vlastní spokojenosti, tak to dobré nebude. Snaž se své tělo poslouchat, ono vysílá velmi výmluvně reakce na to, co mu děláš. Stačí to jenom respektovat. Když je ti mdlo, tak je to opravdu slabost. Tělo si žádá výživnější potravu. Nepopírej své „chutě“, protože jejich prostřednictvím se dovíš, co máš zařadit do jídelníčku. Pokud zareaguješ včas, tak to potom nebude stres, který místo kostičkou čokolády budeš muset kompenzovat dvěma tabulkami.
Vápník zkus doplňovat mléčnými výrobky (sýry, plnotučné mléko, jogurty), ale ber navíc ještě calcium v tabletách. Uvědom si, že zdravá strava je ta, která je plnohodnotná a nevynechává žádné složky potravy. Snaž se docílit stavu spokojenosti a klidu. Potom dělej vše pro to, aby sis tento stav uchoval. Zvládneš to, jen si uvědom, že veškeré teorie jdou do háje v okamžiku, kdy jde o tebe jako o jednotlivce.