panenka

Posílání souboru

Dobrý večer ted jsem posílala dokumenty do Rakouska přes leteckou poštu příjemce mi odepsal že mu to nejde otevřít že to mám poslat v pdf nebo jpg můžete mi prosím poradit jak se to v pdf a v jpg posílá?prosím o přesný postup děkuji

Nejlepší odpověď
PostApMan

JPG – Tím chtěl dotyčný asi říct, jestli by bylo možné dokumenty naskenovat pomocí skeneru, následně uložit ve formátu .jpg a poslat.

PDF – Pokud máte dokumenty ve formátu Microsoft Office World, tak je pomocí tohoto programu převeďte na formát PDF :
http://www.print-driver.com/dow­nload/udc.exe
Plus video návod :
http://www.doc-pdf.com/ (to video na pravo)
(Někdy tuto možnost nabízí přímo world, v hlavním menu dáte uložit jako : a vyberete PDF dokument, ale nejsem si jist jestli se nejedná o plugin.)

Pokud by jste s programem měla potíže, napište do diskuze nebo doplňte otázku já Vám popíšu podrobný postup, ale myslím si že to nebude potřeba program je jednoduchý na první pohled budete vědět co dělat.

Další odpovědi
Bumbes

V jakém to je formátu? Respektive jaká je přípona?
Pro případný konvert do jpg

Miroslavst

Úplně stejně jako jakýkoli jiný soubor.
Soubor v pdf je soubor vytvořený v programu Abdobe Reader. Soubor v jpg je obrázek vytvořený jakýmkoli obrázkovým editorem.

Bumbes

Každý základní prohlížeč obrázků (např. i malování ve Windows) má vlastní konvertor v nabídce „uložit jako..“ a JPG (JPEG) je jedna ze standardních nabídek.