Ang

Posílání balíčku na dobírku

Dobrý den,

chystám se na dobírku poslat jedné slečně knihu do 500 Kč přes Českou poštu (v ČR) a jsem trochu zmatená z toho, co jsem se dočetla. Někde píší, že budu platit za složenku (budu potřebovat typ C), jinde, že se zase neplatí. Na stránkách ČP jsem si zkusila vypočítat, kolik by stálo poštovné, ale matou mě ty doplňkové služby a ráda bych věděla, co všechno je v té ceně započítáno, jestli teda budu muset zvlášť platit ještě za složenku nebo ještě za něco úplně jiného.
Ráda bych to věděla ještě dřív, než knihu půjdu odeslat, protože slečna chce vědět, kolik bude poštovné činit.

Děkuji Vám všem za odpovědí.

Pěkný den.

Odpovědi
Deli

Nejlíp, když si balíček připravíš a zajdeš na poštu, tam ho zváží a řeknou, kolik bude činit poštovné a dobírkovné. Pak to sdělíš slečně a pak odešleš. Složenky jsou zdarma.

Michal Kole

Na webu České pošt u toho kalkulátoru zásilek, klikneš na ikonku trojúhelníku a a zadáš částku dobírky a ona se ti připočte k ceně poštovného.

Tipuji že to bude doporučená zásilka (mevím hmotnost knihy – do 2 kg je cena poštovného s dobírkou asi stovka)

alenad

Z mých zkušeností , ti ,můžu říct , že to bude stát 100,– Kč pokud nebudeš připojištovat nad 500,– Pokud si nebudeš jistá s vyplnováním složenky – za kterou neplatíš – tak ti určitě poradí paní na přepážce .