Posílá lékař při hospitalizaci neschopenku hned zaměstnavateli?

Dobrý den
chtěla bych vedět zda-li když jsem byla propustěna z hospitalizace (jen 3 dny), musím předat hned nemocenský lístek zaměstnavateli? A nebo v den vystavení neshcopenky, lékař jí poslal zaměstnavateli přímo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Lékař neposílá nemocenský lístek zaměstnavateli to si musíte zajistit sama, při nástupu do nemocnice, vystavuje-li nemocnice neschopenku, zasílá pouze na OSSZ.

Další odpovědi:

Už se ptáš na totéž po druhé, v rozmezí pouhých 2 hod. viz odkaz níže:
Doplňuji:
ad fablen, máš pravdu, původně už před 5 hodinami, takže celkem 3x.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ posila-lekar-nejakou-zpravu-hl aseni-nekam-v-den-vystaveni-me -neschopenky

Bronzový

ad simonka: ta nemocnice jak kdy, jak která. Nám nedávno neschopenka přímo z nemocnice přišla, ale vzhledem k rychlosti pošty je málo pravděpodobné, že ji už zaměstnavatel má i kdyby ji poslali. Záleží taky na tom, zda i přes svátky denně poštu přebírá nebo až najednou vše po svátcích.

a tazatel se ptá už nejméně potřetí...
http://www.odpovedi.cz/…

Bronzový

Musela jsem řešit jiný problém: v době trvání pracovní neschopnosti mě odborný lékař poslal na léčení do nemocnice, toto jsem před nástupem sdělila obvodní doktorce, od které jsem měla neschopenku vystavenou. Ta se vůbec neobtěžovala poslat oznámení o hospitalizaci na sociálku, takže po 10 dnech po návratu z nemocnice jsem našla ve schránce výhružný dopis od sociálky, neboť při kontrole jsem nebyla zastižena doma, málem jsem přišla o nemocenskou dávku.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.