cecen

Porušení zákona

Podle §35 odst.4 písmeno i zák. o myslivosti je hosp. ms povinen oznámit OSSM odstřel zvěře v době hájení. Pokud tak neučiní tento zákon porušuje. Měl by být za toto potrestán, měl by být odvolán z funkce hosp. a měl by mu být odebrán lov. lístek pro ztrátu bezůhonosti nebo ne. Děkuji
Doplňuji:
Já jsem za tento přestupek dostl 1000kč pokutu a byl mi odebrán lov. lístek na 2 roky. K držení lov. lístku je třeba být bezůhonný takže sai myslím že by o něj měl hospodář přijít také nebo se mýlím.

Nejlepší odpověď
standa

Podle mého názoru do výčtu povinností mysliveckého hospodáře upravené v ustanovení § 35/4.i) zák. č. 449/2001 Sb. vámi zmiňované „oznámení“ o nepovoleném odstřelu patří, ale musí být PROKAZATELNÉ, že o daném odstřelu myslivecký hospodář věděl.

Za porušení výše uvedené povinnosti jej orgán státní správy myslivosti na návrh uživatele honitby MŮŽE odvolat.
(což vychází z ustanovení § 13/2, na které je odvolávka v ustanovení § 35/6 zákona o myslivosti)