Porušení pracovní smlouvy na DPP ????

Ve smlouvě mám napsano že práce bude vykonávána do 31.12 , ale že zaměstnanec může od dohody odstoupit jen v případě že u zaměstnavatel nevytvořil sjednané pracovní podmínky psané v pracovní smlouvě ( což tam nic konkrétního není jen od kdy do kdy a co ) ,

Takže kdybych jí ukončil dříve hrozí mi nějáká sankce ???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

pokud se dohodneš se zaměstnavatelem o ukončení, tak nic nehrozí. Proto je to dohoda, která může upřesnit specifika. Jinak zaměstnavatel je povinen vytvářet vhodné prac. podmínky už podle Zákoníku práce.

Další odpovědi:

Zlatý

Dohodu o provedení práce neplatí měsíční výpovědní lhůta jako u pracovního poměru- takže ji lze bez problémů kdykoliv ukončit.

Samozřejmě záleží na právních formulacích.

Bronzový

On sice ZP nestanoví u těchto dohod nějakou výpovědní lhůtu,ale pokud jsem "DOBROVOLNĚ" podepsal jakékoliv omezení,pak platí to,co jsem si sjednal. Pokud ale v takové dohodě nejsou stanoveny sankce,pak nelze žádnou uplatnit.Pokud máš obavu,pak navštiv v sídle okresu ČMKOS /odboráře/,kde je minimálně jednou týdně právní poradna zdarma a to i pro neodboráře.
Doplňuji:
ještě k možné sankci - zaměstnavatel by mohl soudně požadovat nějakou náhradu škody,která mu vznikla tím,.že jsi ukončil práci dříve než bylo sjednáno

Zlatý

Kde jsou doby, kdy se dohody plnily, chlapské slovo platilo víc než podpis notáře a kdy lidi přemýšleli, jak to udělat a ne jak se z toho vyvlíknout...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.