nejzii

Porušení kupní smlouvy

Při prodeji automobilu, za který jsem mimochodem chtěla „jen“ 5tisíc korun jsem naletěla. S pánem jsem se domluvila jak na částce, tak i na způsobu splácení a to na dvakrát po 2500Kč s tím, že nejpozději do 20.7.2011 auto zaplatí, bohužel se tak nestalo, dluží mi ještě pár stovek. Hlavně mi jde ale o to, že auto sice je v polopřevodu, ale dopustila jsem se jedné malinkaté chybičky a to takové, že jsem mu při předání vozu dala i velký TP, na němž při předání polopřevod nebyl učiněn. ( auto jsem prodávala poprvé ) hned jsem chybu napravila, nechala jsem si vystavit duplikáty malého i velkého TP. Takže pán jezdí na neplatné doklady. A ještě k tomu nechce auto přepsat a přehlásit, musí zaplatit EKO daň, na tom jsme se mimochodem také dohodli, že zaplatí. ( proto jsem mu nechala auto tak levně ) Potřebuji poradit, zda-li mám nárok na nějaké odvolání? Došlo k porušení smlouvy? Mám právo odstoupit od smlouvy? Určitě bych odstoupit chtěla, už jen z principu. Pán totiž nekomunikuje, nebere telefony…A ještě jsem se dozvěděla, že má exekuci na plat, neplatí alimenty na děti a dluží spousty peněz…Moc děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
led

Základná otázka:
máte kúpnopredajnú zmluvu so všetkými dohodnutými bodmi na papieri? Aj spôsob odstúpenia od predaja?
Ak áno, je to jednoduché, druha strana nesplnila podmienky zmluvy, zmluvu možno zrušiť.

Další odpovědi
anonym

Byt vami , zajdu si na dopravni inspektorat. Reknete tam vse popravde a poproste o radu. Podle me pan ma original doklady , tak jezdi na prave doklady. Duplikat vam bude dobry pouze pro informace ohledne vaseho auta. A nebo s ezamerte na to , aby si pan auto na sebe napsal a ozelilte tech par sto korun. Zkuste mu to takhle navrhnout a zajedte s nim na D.I. -iv-

HOMER

Myslím,že máte právo od smlouvy odstoupit.Chtělo by to nějakého právníka,aby poradil co dělat..

Nozdrolomo

osobně bych šel rovnou na Policii. Máte smlouvu, pán nezaplatil (lhostejno kolik) a tudíž jde o podvod neřku-li krádež. Nehledě na to, že většina lidí pokud zjistí že to má v rukou policie, raději své závazky vyrovná.