OuSí

Porucha rustu nebo ne?

Jsem kluk. Je mi 13 let. Měřím jen 159cm. Všichni mý kamarádí mají kolem 170cm+. Myslíte že je to porucha růstu? Nebo to ještě dorostu? A a co bych měl dělat? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
panenka

v žádnem případě se u tebe nejedná o žádnou poruchu můžeš být tedy v pohodě.někteří kluci jsou vysocí proto protože to mají v rodině.nedělej si z toho mindráky vykašli se na kluky a neboj se ještě dorosteš

Další odpovědi
Retko

170cm ve 13 letech? No to jsou teda tyčky :). vazne bud rad, oni pak budou desne vysoky, a ty akorad.

wenda

je možné, že třeba v 15–16 najednou strašně moc vyrosteš. Určitě buď v klidu a netrap se tím

Nuk nuk

O poruchu růstu se pravděpodobně nejedná. Vy, kluci, dorůstáte pomaleji a tím pádem déle, než třeba holky. Některám z Vás to může trvat dokonce až do 21 let, až teprve tehdy se u chlapců růst definitivně zaastavuje.

Už jsem zde u jiné otázky dávala příklad svého spolužáka z učiliště. Byly jsme tam převážně holky. Ještě když jsme učiliště opouštěli, byl tenhle spolužák o hlavu menší než většina z nás. Za pár let poté mu ta „většina z nás“ sahala tak po ramena. :)

Jestli jsou tví 170cm vysocí kamarádi stejně staří jako Ty, pak jim to moc nezáviď. Jednou z nich budou sice dvoumetroví habáni, ale to taky není výhra.

HerbiG

Porucha to nebude … nic si z toho nedelej … ja v 12–13 jsem byl 2 nejmensi ze tridy mel jsem 165 cm a ted mi je 14 a merim 181 :) neboj… par cm jeste vyrostes :) jsi v puberte mas jeste rust …