Miroslavst

Porucha dynama-asi?

Rozdělal jsem dynamo od auta. Nyná když jsem ho složil, tak zkratuje. Jsou tam dvě svorky.
Když jsem ho opět rozdělal, je to v pohodě.
Pak jsem přišel na to, že pokud nejsou nasazeny uhlíky na komutátor, tak je to ok, ale jakmile vložím alespoň jeden ze dvou uhlíků (celkem tam jsou 4 2 a 2), tak to zkratuje na obě svorky a na kostru.
Čím to může být?
Díky za rady.
Doplňuji:
Jestli to dobře chápu, tak že by byl uhlík větší než ploška na komutátoru? Jako že by se dotýkal dvou plošek najednou?

Nejlepší odpověď
anonym

Dynamo bude v pořádku. Kablíky k uhlíkům – nedají se přehodit? Jestli ne, mohl by být skřípnutý svazek vodičů. Jestli ani to ne, tak komutátor je odřený, menší průměr a uhlík by se taky musel ztenčit obroušením.

Michálek1245

Dobrý den, čistě teoreticky by to tak mohlo být, ale nejsem odborník. Osobně mě hodně zajímají komutátorové motory Bühler od https://www.schmachtl­.cz/elektricke-motory-buhler tak zvažte, jestli by to třeba nebyla vhodná cesta i pro vás. Jinak samozřejmě nejsme sto posoudit, co vlastně děláte a co je pro vás nejlepší, protože nedáváte mnoho informací k tomu vašemu problému.

Pirate_of_D1

Mělo by to být viditelné. Pokud to není chyták, protože jde o alternátor tak spíš otočené přívody