Avatar uživatele
Miroslavst

Porucha dynama-asi?

Rozdělal jsem dynamo od auta. Nyná když jsem ho složil, tak zkratuje. Jsou tam dvě svorky.
Když jsem ho opět rozdělal, je to v pohodě.
Pak jsem přišel na to, že pokud nejsou nasazeny uhlíky na komutátor, tak je to ok, ale jakmile vložím alespoň jeden ze dvou uhlíků (celkem tam jsou 4 2 a 2), tak to zkratuje na obě svorky a na kostru.
Čím to může být?
Díky za rady.
Doplňuji:
Jestli to dobře chápu, tak že by byl uhlík větší než ploška na komutátoru? Jako že by se dotýkal dvou plošek najednou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, PostApMan před 4999 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dynamo bude v pořádku. Kablíky k uhlíkům – nedají se přehodit? Jestli ne, mohl by být skřípnutý svazek vodičů. Jestli ani to ne, tak komutátor je odřený, menší průměr a uhlík by se taky musel ztenčit obroušením.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Dobrý den, čistě teoreticky by to tak mohlo být, ale nejsem odborník. Osobně mě hodně zajímají komutátorové motory Bühler od https://www.schmachtl­.cz/elektricke-motory-buhler tak zvažte, jestli by to třeba nebyla vhodná cesta i pro vás. Jinak samozřejmě nejsme sto posoudit, co vlastně děláte a co je pro vás nejlepší, protože nedáváte mnoho informací k tomu vašemu problému.

Avatar uživatele
Pirate_of_D1

Mělo by to být viditelné. Pokud to není chyták, protože jde o alternátor tak spíš otočené přívody

před 4998 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek