postcd

Porucha čití a neuropatie je to samé? rozdíl?

Když má někdo poruchu čití v noze, pravděpodobně jako důsledek tlaku nádoru na nervy, znamená to, že jde automaticky o neuropatii? Nebo jak se od toho neuropatie liší? děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Příznaky jsou stejné, příčina různá. Neuropatie má příznaků víc a je jí vícero druhů.

Další odpovědi
arygnoc

nie, neuropazia je postih výhradne vegetatívneho nervstva, tj nervstva vnútornych orgánov.

najčastejšie sa jedná o rôzne neuralgie a neurasténie (bolesti či slabosti/nedos­tatočnosti periférneho nervstva).

;-Q

bolak

Porucha čití, je když na některejch částech těla necítíš třeba dotyk, tlak nebo teplo či chlad. Neuropatie je nemoc, pokud se týká nohou nebo rukou, může být příznakem i porucha čití.