Zeptálek

Poradíte mi, jak mám vypočítat tento zlomek?

Odpovědi
anonym

Ne.

jirka F

Ne,jelikož nevím jak sem to řešení napsat a také musíš přemýšlet.Těžké to určitě není. A také bych asi porušil kodex.

anonym

Pokud nechceš být učitelem matematiky, tak se tohle neuč. Napiš si tahák, projdi, neřeš – jednoduché.

mosoj

125/6

orwell

Výsledek 25/6 tj. 6 a 1/4
Převeď si smíšená čísla na zlomky nepravé (resp. pravé), pak proveď naznačené úkony sčítání a odčítání (po převedení zlomků na spol. jmen.) a nakonec proveď krácení a úpravu získaného složeného zlomku, případně ho převeď na smíšené číslo.

orwell

25/6 je samozřejmě 4 a 1/6 , nikoliv 6 a 1/4. Přehodil jsem čísla 4 a 6 -:(
Omluva