misicka2310

porod :( :(

Ahojky mám hrozný strach s porodu jsem skoro v 38 tt a porod očekavam každym dnem o ep… anestezii jsem slyšela ale nechci jí a mám strach z těch bolestí že to nevidržím :(......
A zajímalo by mě jelikož jsem nechodila na žadny kurz jestli se to dychaní či prodychavaní bolestí dá naučit jen tak doma nebo jestli to příjde samo u porodu? děkuji

Nejlepší odpověď
HOMER

Neměj strach,určitě všechno dobře dopadne a budeš mít krásné dítě.Porody tu přece byly dřív než cokoli jiného.Bude to dobré,uvidíš!

Další odpovědi
afro.minerva

Neboj se. Ono to není zas až tak strašný, jak se všude vypráví. Rodila jsem a všechno to stojí za to. Určitě budeš rodit v porodnici a tam ti poví co a jak. Dýchání jsem se neučila. Prostě jsem poslechla v danou chvíli porodní asistentku. Jde tam s tebou partner? Nebo někdo jiný? Tak ten tě podrží. Jestli máš ovšem tak obrovský strach z bolesti, tak by jsi možná o epidurálu uvažovat trochu měla. Můj gynekolog říkal, že je to potom jako „rekreace“. Já rodila bez epidurálu a zvládla jsem to. Když se to rozjede, tak už nemáš čas se něčeho bát. Prostě to jede. A ty se tomu nesmíš bránit. A tělo ti pak pomůže. A až se miminko narodí, tak to bude ten nejúžasnější okamžik tvého života, to mi věř. Porodily už miliony žen, miliony porodí i po tobě a ty to zvládneš taky. Jenom se nesmíš tak strašně moc bát. Hlavně se po každém stahu uvolni a taky až půjde pomaličku hlavička. Je to potom snazší. A neboj se řvát. Mě se osvětčilo vzdychat nahlas a s tím hluboce oddechovat a to i po vrcholu stahu, myslím, když už to odeznívá. Snáz se uvolníš. Není to ostuda si zařvat. Jiný zvířata taky řvou a ty musíš porodit, jako jakýkoli jiný zvíře. Zní to blbě, ale je to tak. Tak ti držím palce. Určitě to zvládneš a nejsi na to sama. Bude tam spoustu lidí. A ať je to miminko zdravý a žravý. Přeji hodně štěstí.

HerbiG

nebooj :) to zvladnes :) ja myslim ze to nejde,ano boli to u porodu … ale to ti doktori vse reknou :) a vsechno dobre dopadne …

panenka

ahoj mišičko strach s porodu je normalní věc ale nemusíš se ničeho obávat.i když jsi na žádné předporodní kurzy nechodila jak to přijde oni ti tam poradí co máš dělat neboj se.já jsem rodila třikrát takže se opravdu neboj .přeji ti hodně štěstička u porodu a zdravíčka tobě i tvému miminkovi

Nuk nuk

Milá mišičko, mohu Vás jen povzbudit. Porod už před Vámi zvládlo několik generací žen a drtivá většina to vydržela.
Pokud budete rodit v porodnici, pak to hodně záleží, jakou budete mít porodní asistentku a případně lékaře. Porodní asistentka Vám bude říkat přesně, co kdy máte dělat a povzbudí Vás. Řiďte se jejími pokyny, ale popravdě, ono to jde poměrně přirozeně. Hlavně se pokuste do té doby nějak odbourat ten strach – já vím, že je to těžké, když se jeden bojí, tak se prostě bojí ;) , ale zrovna ten strach často porod zpomaluje a tím si jen prodloužíte celé to bolestivé období. Zkuste se utěšovat tím, že porodit prostě musíte. Pokud natrefíte na milý a dobrý personál, bude to mnohem lepší, bude-li tam s Vámi ještě někdo další – tedy partner nebo kdokoliv (muži jsou na tohle výborné partie, protože nejsou tak citoví, jako my, a proto bývají často u porodu neocenitelnou oporou), bude Vám ještě o něco lépe.
Celé to dýchání a tlačení ve skutečnosti není žádná věda, kterou by bzlo nutné se učit. Budete-li poslouchat asistentku a sama sv valstní tělo zároveň, za chvilku zjistíte, že je to neskutečně přirozené a jde to samo. Já jsem také do kurzu nechodila ;)
Další útěchou Vám může být, že v porodnici jsou připraveni na cokoliv a vědí, jak reagovat.
Těšte se na miminko a věřte, že ať bude porod jakkoliv bolestivý a nepříjemný, za pár minut poté už Vás to trápit nebude.

Ještě doplňuji, že musím souhlasit s afro.minervou. Musela jsem se při čtení její odpovědi trochu pousmát, protože mi připomněla mne. Za normálních okolnost¨í neumím moc zvednout hlas, ale u porodu jsem si z plných plic zakřičela :D SKutečně to uvolňuje a patří to k věci. Jednodušeji řečeno, jde o to se maximálně uvonit a chovat se přirozeně. Na druhou stranu je třeba si při porodu říci, o cokoliv, co je splnitelné a co potřebujete.

Přeji zdárný a rzchlý porod a hlavně zdravé a krásné mimčo.

Michal

Jistě to dobře dopadne a neřežou ti hlavu.U porodu je skušený personál a ví jak pomoci. Klid vše bude dobré a eventuální bolest se dá snést.O svých obavách se poraď s lékařem.
Přeji zdravé miminko,nebo raději dvě!

gajule

Milá Mišičko,je naprosto přirozené že se bojíš,ale věř že to zvládneš jako my ostatní.Rodila jsem dvakrát,poprvé jsem se nebála protože jsem nevěděla co mě čeká a na podruhé už jsem byla připravená,nicméně u druhého porodu mi píchli epidural a mužu říct,že to bylo super.Doporučuji jen při velké bolesti.A co se týče dýchání,tak to jsem nikdy neřešila,dýchala jsem jak bylo potřba.Myslím,že se v dnešní době s porodu dělá moc velké drámo.Je to naprosto přirozená věc a každá žena ví přesně co a jak i bez předporodních kurzu a asistentek.Až to přijde věř že budeš připravená a vše zvládneš lehce.Držím palec a přeji miminku i tobě hodně zdraví.

katany007

Milá Mišičko. nemusíš se obávat. ty bolesti nejsou, tak velké, jak si myslíš.To dýchání se nemusíš učit. to ti vysvětlí sestra a částečně to přijde samo.

johny.bello

Opravdu se nemusíte bát, já rodila loni v lednu a porodu jsem se nebála ale můžu říct že ho zvládnete. Trochu jsem se bála těch bolestí a představovala jsem si to trošku jinak ale zvládla jsem to a dnes mám roční holčičku. Přeji vám rychlý porod ať se co nejkratší dobu trápíte a především zdravé miminko. P.S. Na kurzu předporodním jsem taky nebyla a pak mě chválila sestřička i dr. že jsem krásně tlačila a dýchala, nemusíte mít strach že byste to nezvládla.

Vercule

Holky, máte tip nebo třeba seznam, co s sebou do porodice? Abych na nic nezapomněla a še měla při sobě po ruce. Díky moc.

Kajolka

Ahoj, já jsem měla porodnický balíček od Bella Happy, a tam bylo vše, co jsem potřebovala. Byla jsem v klidu, že mám vše a na nic jsem nezapomněla. Tak mrkni, ten bude určitě vhodný.

XenieRo

Ahoj, zkusím se tady optat, třeba někdo bude vědět… Moje kámoška teď rodila v Kanadě. Rodila císařem a říkala mi, že si po něm nechala do ranky zavést kanilou jakousi látku, která ju tu ranku umrtvila a ona necítila bolest. Neznáte něco takového? Dá se to koupit i u nás?

Pajka.111

Ahoj, vím o čem mluvíš. Je to taková pumpička, která ti ranku umrtví. Vím to, protože jsem ji sama měla. Dobrá věc, díky za ní… Neměla jsem nejmenší bolesti.

Sonka Pop

Xenie, kamarádka teď rodila před týdnem a tu pumpičku měla a byla s ní neskutečně spokojená. Je to novinka, ale je to i u nás. Jinak je to na lékařský předpis, na základě něho to objednáš v lékárně a oni tu pumpičku přepošlou do nemocnice. Jinak stojí to asi 4 tisíce, ale za tu úlevu to myslím stojí.