Luuu

Pořizuju si koťátko, nějaké základní rady?

Za každou kravinku co vás napadne děkuju :))
Doplňuji:
Děkuju mnohokrát, bála jsem se, že mě odkážete jen na google, ochotní lidé ještě existují!

Všechno zvážím dvakrát, knížku snad seženu!

Ještě jednou díky, pěkný den :))

Nejlepší odpověď
www

Především, pořídit si zvíře a hlavně do bytu není kravina, mám kočku a je jí již 14 let, umřít se ještě vůbec nechystá 😉.
Za další je potřeba vědět, že v bytě budete vy bydlet s kočkou, nikoliv ona s vámi! Ona se rozhodne pečovat o drápky na vašem křesle (nebo jinde) a nic s tím nenaděláte. Máte doma květiny? Ona mezi nimi může chtít chodit a vy je uklízíte ze země! (Pozor, navíc se může z některých otrávit, proto pryč s nimi.) Stejné je to se všemi ‚serepatičkami‘, mezi kterými vše prozkoumává a úspěšně ničí, atd.
Co se týče vlastního chovu, je to jednoduché, stačí navštívit kterékoliv chovatelské stránky.
Doplňuji:
Další věcí je u kocourů v bytě značkování, nezbyde než kastrace. U koček to sice nepáchne, ale opět je kastraci dojde, už jen ze zdravotních důvodů.
Zvaž proto, pokud to bude zvíře do bytu všechna pro i proti a teprve pak se rozhodni.
Na venkově v domku je to totiž úplně jiné a podstatně jednodušší.

Zdroj: Zkušenost

Další odpovědi
briketka10

tady je několik rad i ohledně krmení a nemocí
http://www.mi­ciny.cz/clanky/ko­tata-33/
Doplňuji:
nedávej mu mlíčko jen to kočičí
pravidelně ho odčervuj, svému
kocourkovi vařím kuřecí a vepřové
maso, krájím ho na malé kousky
a moc mu chutná škoda, že nejí
nic jiného jen paštiky a granulky..
můj kocourek Macík už není a číča
Briketka taky ne, ale ti jedli všechno
jahodovej jogurt, sýry všeho druhu,
piškotky, tatranky i olejovky :D

Sůwa

Doporučuji knížku Davida Taylora – „Péče o kočku“
http://knihku­pectvi.bruntal­sko.com/4938-chovatelstvi/10244-pece-o-kocku-david-taylor/
Možná by se dala i opatřit v antikvariátu, zatím jsem v ní pokaždé našla, co bylo potřeba. 🙂

Andre5000

Já chovám kočky již řadu let (v bytě). Napsat by se toho zde dalo plno, každý kdo má nebo měl někdy kočku má určité zkušenosti. Doporučuji ti pro začátek nějakou tu odbornou knihu a třeba i stránky o kočkách http://www.mi­ciny.cz/. To, co tvé kočce bude a nebude chutnat, to si musíš ověřit sama praxí (upozorňuji tě, že kočky jsou obzvlášť v jídle vybíravé a že se úporně brání, když jim něco nechutná – třeba i celý den nežerou). Nevím, v jakých podmínkách budeš kočku chovat, zda ji budeš pouštět ven nebo ji mít pouze v bytě, ale chtěl bych tě ještě upozornit, že je důležité mít kočku očkovanou (to ti poradí zvěrolékař). Dále pozor – kočka má drápky. Doporučuji mít v bytě nějaké to škrabadlo, jinak to odnese zařízení bytu – čalounění, závěsy apod. A ještě na závěr – pokud nepředpokládáš, že budeš mít svého mazlíčka na chov, nech ji(ho) kastrovat (stojí to okolo 1 000,– Kč) a budete mít klid vy i vaše kočka.
Doplňuji:
Nevím, jaké máš podmínky pro chov, ale doporučuji – pokud bys měla možnost, pořiď si kočky dvě. Je s nimy pak větší sranda

zjentek

Musí papat. Ráda maso. Syrové a teplé, tak 37°C, asi. Nejlépe je jí venku- ve dne spí, v noci žije. Má noční vidění, takže se jí nemusí na noc rozsvěcet. Při koupeli pozor, aby neuplavala po proudu. Nesmí se ždímat. Neobléká se. Značkuje stejně jako kocour, nezávisle na kastraci. Vytrhat drápy není nutné. Vydává rozličné zvuky. Když kaká, mívá pak tlapky od hlíny.

iwrana

Je důležité,zda to bude pouze kočička bytová,nebo ji budete pouštět ven.V druhém případě je dobré ji pár dní nechat stejně doma,aby se zabydlela.Pak ji nejprve pouštět na chvilku pod dozorem na dvorek a teprve pak až ji nechat chodit ven,tak jak bude chtít.

Mika47

Je velmi dulezite uz pri prvnim okamziku kdyz ji vypustite v novem domove ji ukazat zachodek strcit ji do neho aby vedela. Nase kocka kdyz jsme si ji privezli a dali ji do zachodku tak to prvne vubec nepochopila a cumela na nas jako na magory takovym vyrazem jakoby rikala co po me sakra chces proc me sem strkas? Kdyz uvidite tento pohled je treba kocku cely den hlidat jakmile zacne hrabat v roku mistnosti a drapat koberec okamzite ji vezmete a dejte ji do zachodku. Nase kocka mela zase ten vyraz ale kdyz z toho zachodku vylezla a cmuchala kolem, pak asi pochopila co se po ni chce a vycurala se tam. Od te doby cura a kadi jen tam a nikdy jsme nikde nenasli nic co by se nam nelibilo. Pokud mate kocicku jiz naucenou na wc mate hned o vyhodu navic a o starost min. Dalsi dulezitou veci je jeji misto. Musite ji zaridit mistecko, ktere bude jen jeji. Nejaky pelisek, boudicku krytou z vrchu aby se mela kam schovat kdyz tam bude sama nova. Dalsi veci je skrabadlo. Poridili jsme kocicce dvoupatrove skrabadlo (odpocivadlo) jenze ona se o to vubec neskrabe. Ma radeji sedacku. Vi ze o sedacku si brousit drapky nesmi. Ale stejne to dela. Kdyz si neco usmisli tak mate proste smulu.A take ji kupte nebo vyrobte nejake hracky. To se snad vse co jsem chtela rict. Hodne stesti at vam kocicka/kocourek dela samou radost a hodbe stesti a trpelivosti. ;))

BaruBeru005

Ahoj!

No, základní rady asi souvisí se záchůdkem. Naše kotě bylo měsíční a pochopilo hnedka. Jinak čím dřív na veterinu, tím líp, podívá se vám na ni, zkontroluje a oočkuje, důležité je hlavně včasné odčervení. Je také fajn zezačátku pochopit, že kočka není pes, je to individualita, takže jít na ní „obezřetněji“, neposlechne vás na slovo (maximálně, když jí dáte jídlo). Co se krmení týče, nám vyhovuje český Carnilove pro kočky.

briketka10

našla jsem v mých záložkách ještě několik rad
http://hobby.id­nes.cz/sedm-omylu-kterymi-spolehlive-ublizite-sve-kocce-f76-/hobby-mazlicci.aspx?c=A090320­_120512_hobby-mazlicci_mce

briketka10

znám to z těch procházek se ségřiným
yorkšírem a on je nevyzpytatelnej navíc
se s mým čičákem nemaj moc rádi dřív
s Briketkou a Macíkem jo, ale už je starej
a nevrlej vrčí na každýho, Ufík před ním
prchá a on ho prohání v „mým bytě“ až na
zahradu je to malá mizerná potvora !
proto mám radějc kočičky víc než pejsky :D

briketka10

zjentku,
hele musím se zasmát ty tlapky si kočičky narozdíl od psů myjí a
ten můj si vykusuje i špinavý nehty, jak je čistotnej, jinak by nešel
za mnou do postýlky ani večer ani ráno z nočních procházek víš, psa
musíš umejvat, když se po…e, když prší dát mu pláštěnku osušit ho
a je s ním spousta jiné práce..a ty tlapky kor, jak sněží tak jsou od
sněhu obalený jako jedná velká bakule bambule a hned na čtyřikrát :D

www

Souhlas s oběma!
Vážím si víc kočkařů, než pejskařů právě proto, že oni se více umí přizpůsobit potřebám zvířete, zvíře dokáží daleko více respektovat a často za nemalou cenu na škodách od tak malého zvířete. 😁
Kdo neměl v bytě kočku, nepochopí.

Sůwa

Milovníci koček jsou něco jako „tajné bratrstvo“. Není nás tolik vidět jako pejskaře, ale když jsem se setkala v životě s milým člověkem, většinou měl doma kočku ( tedy kočka měla doma jeho ). Každá kočka je trochu jiná, je třeba s ní jednat podle její povahy a holt se přizpůsobit. Je to běh na dlouhou trať, ale stojí to za to… 🙂

briketka10

jojojo Sůwo mluvíš mi z duše já
bych za mýho Ufíčka dejchala :D

briketka10

www,
má pravdu je třeba odstraňovat úplně vše co jim přijde do cesty, ale taky
o co by se mohli poranit, jako ostré nože apod. mě Macek zničil tolik věcí
jako kotě a jak dovedl skákat, ale taky dělat „psí oči“ a Briketka mi zničila
krásný křeslo, ale už se dávno nezlobím to nejde, jsou to miláčci Macíkovi
bylo 13let a Briketce skoro 18let přežila svýho kluka o pět roků ..