Miroslavst

Pořizování filmového a zvukového záznamu bez souhlasu natáčeného.

Mám takové dilema. V TV jsem viděl případ, kdy exekutor vstoupil do bytu, kde prováděl exekuci. Další osoba (zřejmě pověřená exekutorem) držela v ruce videokameru a vše natáčela.
Ano, exekučním příkazem povinný přestal „ovládat“ svůj majetek, nikoli však svou osobnost. Mám takové tušení, že exekutor postupoval protiprávně, když nechal natáčet průběh exekuce bez souhlasu povinného.
Jaký je váš názor na tuto věc?
Ano, jde o jeho důkazní materiál včetně případně možného napadení úřední osoby, ale stejně se domnívám, že bez souhlasu je to protizákonné. Tím, že povinný příjde o majetek, nepřichází ještě o svou důstojnost a osobnost.

Odpovědi
GangstaHelper

Ve školé nám zákon na ochranu osobnosti vykládali tak, že je nezákonné někoho veřejně takto získanou nahrávkou zesměšnit. Ale co třeba takové skryté kamery občanského juda apod. ?