anička111

pořídit si elektrický kartáček?

uvažuji nad koupí lektrického kartáčku – poradíte mi zda kupovat a případně, čím se při koupi řídit?

Nejlepší odpověď
ladaadal

Poradím jestli ano – ano, kupovat. Přihlásil jsem se do testovacího programu, ač jsem tomu moc nevěřil, ale co používám elektrický, tak se mi dělá míň zubního kamene a hlavně mám po čištění pocit, že mám opravdu čisté zuby. No a je to i pohodlnější. Se značkama neporadím, ale doporučuju ten, který lze dobíjet. Na vyměňování baterií brzy přestane být nálada.
Doplňuji:
Terry, mě zase nezávisle už čtvrtý zubař řekl, že na pastě vůbec nezáleží, ale na tvaru a tvrdosti kartáčku (ať normálního nebo elektrického), principu čištění i v mezizubních mezerách a pravidelnosti. Pasta má údajně tak malý vliv, že by stačilo i čištění bez pasty.

Další odpovědi
terry

Kanarádka zubařka mi na dotaz, zda kupovat řekla, že to je zbytečné. Že to je o tom, si ty zuby čistit a ne „čistit“.
Plak se mi netvoří a ani zubní kámen. Je to také, ale méně než čištění, o kvalitní zubní pastě.

zjentek

souhlas s terry. Jen doplním, že užíváním většiny typů těchto „strojků“ můžete mnohem dříve trpět na tzv. „krčky“, nežli šetrnou manipulací manuálním kartáčkem ,)

pl4toon

Jestli je pro vás el. kartáček cesta, jak si čistit zuby častěji, tak vězte, že tím vůbec nic nepokazíte :) El. kartáček není ničím vyjímečný oproti mechanickému, může ale pomoct lidem při bolestech kloubů svalů. Také je to lepší pro lidi se špatnou technikou čištění, zubům se tak dostane kvalitnějšího čistění. Na pastě nezáleží, záleží na kvalitě a tvrdosti štětin na kartáčku. Jestli jste rozhodnuta koupit, sáhněte pro začátek po klasice – Braun.