zjentek

Porazí někdy člověk přírodu?

Vítězství člověka nad hmotou.

Nejlepší odpověď
dubraro

Proč by ji proboha měl porážet? Člověk je součástí přírody a příroda součástí člověka.

Další odpovědi
Dochy

Doufám že ne. To by člověk porazil i sebe.

Kepler

Souhlasím s Dubrarem a Dochy, znásilňovat přírodu je jako znásilňovat svou kojnou, nebo matku. Ale jestli to myslíš tak, jako třeba zabránit krupobití, tak to se občas podaří už dnes. To je asi tak všechno, co můžeme dokázat. Zemětřesení, vulkanismus, tsunami, záplavy, sucha, tajfuny a další skopičiny počasí, to asi zůstane navždy mimo naše síly.

Drap

Ne, to je nemožné.

anonym

Příroda porazí člověka, protože selže a bude něco jako velký třesk. Možná se vrátí dinosauři či dorazí na piknik Marťani. Každopádně musíme se starat o matičku Zemi, protože ona lidem toleruje už nepěkně dlouho všechny ty útrapy, které jí lidi způsobují. Kdy že to poletíme na ten Mars? Že bych si zařídil hypotéku dopředu.

Cenobita

Říká se, že život je boj, tedy boj s přírodou, ale ve smyslu slova, že je nutno vydobývat obživu, tak jak to dělají zvířata, která musí v přírodě lovit – ano zvířata svým způsobem s přírodou bojují, člověk také, když bojuje s přírodou při zemědělském obdělávání půdy a při sklizni apod. Tedy při obstarávání obživy.

Ovšem boj s přírodou jako její ovládnutí (ovládnutí živlů) je fikce. Člověk nemůže v současné době a svými současnými prostředky udělat něco tak zásadního, aby změnil vlastnosti Země jako součásti vesmíru.

Nuk nuk

Mám vážné obavy, že už se stalo.

Kelt

Pokud si myslíš, že by mohlo dojít k tomu, že veškerá souš, bude zastavěna městy, silničními sítěmi a nebudou žádné stromy, květiny, zvířata, tak sázím na viry, baktérie a spol, že v boji s člověkem na 1:0

anonym

Myslím si,že člověk přírodu už dávno porazil.

Cenobita

Říká se, že život je boj, tedy boj s přírodou, ale ve smyslu slova, že je nutno vydobývat obživu, tak jak to dělají zvířata, která musí v přírodě lovit – ano zvířata svým způsobem s přírodou bojují, člověk také, když bojuje s přírodou při zemědělském obdělávání půdy a při sklizni apod. Tedy při obstarávání obživy.

Ovšem boj s přírodou jako její ovládnutí (ovládnutí živlů) je fikce. Člověk nemůže v současné době a svými současnými prostředky udělat něco tak zásadního, aby změnil vlastnosti Země jako součásti vesmíru.