Nik92

Porašte mi prosím s foťákem Olympus FE-47

Mám nový fotoaparát Olympus FE-47 a chtěla bych se zeptat jak, kde a co si mám nastavit aby no fotkách byli barvy podle skztečnosti, nějak na to nemohu přijít, například když fotím tyrkysové tričko, na fotce vypadá vybledlé, ať už s bleskem nebo bez

Odpovědi
Hlada

Jedinou možností je nastavení jiné teploty vyvážení bílé. Aparát má 6 předvolených teplot, plynulé manuální nastavení není možné. Je tedy potřeba zvolit nejbližší z přednastavených a pak barvu doladit v editoru. Volba se většinou nazývá křivky.

mosoj

Neznám FE 47. V editoru lze fotku upravit podle svého vkusu, to ale asi není vaše parketa. Podívejte se v menu foťáku zde je tam možná volba saturace barev ( nazývá se to syté barvy, moje barvy atp., nebo zvýšení kontrastu).
Jak to tak vypadá víc z toho přístroje nevymáčkneš. Jedině tou úpravo v editoru.

http://digitalni-fotoaparaty.he­ureka.cz/olym­pus-fe-47/recenze/