donna*lee

Je možné ještě zachránit oteklý prst, v němž došlo k poranění šlach?

Dobrý den,
prosím o radu, spíše někoho kvalifikovaného.
V dubnu letošního roku jsem si pořezala dlaň o sklo (1 rozsáhlý steh pod prostředníkem a 3 stehy pod ukazovákem). V nemocnici mi bylo řečeno, že jsem si neporanila šlachy a otok a neschopnost narovnat prostřední prst za nějakou dobu odezní a bude to OK. Dala jsem tomu tedy čas, ale ani po víc jak půl roce a po rehabilitaci se nic nezlepšilo. Byla jsem s tím i u obvoďaka a ten mi řekl, že tam ta šlacha určitě musí bejt nějak narušená. Prst nejde natáhnout a otok je pořád.
A tímto bych se chtěla zeptat, jestli je ještě možné ten prst (respektive šlachy) ‚zachránit‘ i po tak dlouhé době?

Děkuji mnohokrát za odpovědi. ;)

Nejlepší odpověď
iceT

Moc neporadím, ale bývalá kolegyně z kuchyně si dost škaredě pořezala dlaň o zubatou konzervu – měla docela dost stehů, po vytažení stehů jí to pořád hnisalo, bolelo, prsty nenatáhla, a po delší době jí dcera při masírování z té jizvy vyndala jeden zapomenutý steh. Až teprve potom se jí to začalo pořádně hojit.

Klidně bych šla i k jinému doktorovi, moje skorotchyně si zlomila ruku v zápěstí a museli jí to operovat. Po operaci pak měla ruku jak mrzák zkroucenou, nic v ní neudržela a doktoři co ji operovali, jí řekli, že to tak už zůstane. Šla k jinému lékaři, ten ji poslal na rehabky, ruka je celkem v pořádku, sice lehce oslabená, ale funkční.

Další odpovědi
gecco

Je možné, že „zachránit“ ještě půjde, je možné, že ne…
Taky je možné, že bude stačit dobrá rehabilitace…
😉
Každopádně – přes net ti nikdo nepomůže, musíš k doktorovi…

BANAN93

viděl jsem dokument o hojení za pomoci zátěže daného místa..... jediné co jsem měl kdy zlomené a poškozené byl malíčel levé ruky a stejně jsem to nepodcenil a mačkal míček na líný tenis..... 100% funkčnost malíčku obnovena

ivzez

Byla jste s tím na neurologii? Příčin, proč se prst zatím
nepodařilo plně zpohybnit, může být více, vedle poškození
šlachy může jít o ochabnutí nervu apod.

Příčinu a způsob léčby či rehabilitací musí
určit lékař ► přes internet diagnostikovat nel­ze.

Každopádně se obrňte trpělivostí.
Náprava může trvat i několik let.

_________

Poznámka:

Nahlásila jsem Patricksovu odpověď, protože
místo rady odkázal na stránku s „doplňky stravy“.