Retko

Poradte zda jsou slova ohranicena carkami nebo ne…

Tady je veta:

„Chybi jednotne rozhrani sjednocujici vsechny elektronicke a klasicke informacni zdroje CIKS.“

nebo

„Chybi jednotne rozhrani sjednocujici vsechny, elektronicke a klasicke, informacni zdroje CIKS.“

Gramaticke pravidlo pro priste by se hodilo.

Diky

Nejlepší odpověď
annas

  1. Nemůžeme dát mezi výrazy všechny – elektronické spojku a. všechny a elektronické – nedává smysl. Stejně klasické a informační zdroje – nedává smysl. 2. Navíc přídavná jména jsou vybraná z jiného „chlívečku“.
  2. Změníme-li slovosled, nedává smysl .. elektronické všechny a … informační klasické.

Takže první věta bez čárek je správně.

Další odpovědi
lizatko11

Myslím že to je: Chbí jednotné rozhraní sjednocující jednotky všechny elektronické a klasické informační zdroje. :)