Poraďte s výběrem TV. Vybírám mezi LG 42LE5500 a LG 42LD750.

Která je podle vás „schopnější“, má lepší obraz atd.. Viděl jsem v obchodě akorát LG 42LE5500 a obraz u této se mě zdá dostačují, u druhé mě láká 200Hz technologie, i když za tu cenu co se prodává, nevím jestli těm 200Hz věřit. Předem děkuji za rady..

Nejlepší odpověď
pokazdejinak

jestli si dobře pamatuju ty jejich značky, tak obě jsou lcd tv, ale LE je navíc s ledkovým podsvícením… takže já bych asi volila tu
ale přiznám se, že nejsem úplně zastánce lcd televizorů, já mám doma plazmu – shodou okolností taky LG (42PJ650) a jsem s ní moc spokojená :)

Další odpovědi
Michal Kole

nejlepší je si vytisknout u obou technické parametry a u jednotlivých parametrů si dělat plusy a mínusy a pak podle počtu plusů a mínusů se rozhodnout.

Upřimě 200 Hz frekvenci jsem ještě neviděl.

P.T.

Nejlepší je zajít na krám a obě si porovnat. Kromě LED podsvícení není asi rozdílu (200Hz a 100 už fakt rozdíl není). Pokud ale signál přiváděný do TV bude ve vašem případě minimálně z poloviny z analogových zdrojů nebo pokud používáte analogovou kabeláž z jiných přístrojů připojených k TV (cinche, SCART), doporučuji velmi vážně uvažovat o plazmě.

Jikra

LD 750 má podsvícený obraz trubicemi
LE 5500 má podsvícený obraz LED
Technologicky je tedy LE 5500 na vyšší úrovni.

emba5

LG LE5500 je podle mně kvalitnější a o 60W ůspornější televize než LD 750.Ta frekvence je dopočítávaná ze základní frekvence 50hz na 2× nebo 4×.A 200 hz-4× 50 nemá už asi kvalitativní přínos