balca

Poraďte s čtečkou

Dobrý den,před pár dny jsem si koupil čtečku Sony Reader.
Jsem s ni velmi spokojen a tak jsem vyzkoušel knihu Steve Jobs ve formátu ePub.
Jak je už známu na této čtečce je nejlepší ePub.
Doc tato čtečka nečte.
Kniha Steve Jobs byla perfektně čitelná a krásně se četla.
A teď k jádru věci!
Stáhl jsem si několik knih Hraničářův učeň (1–10) ve formátu doc.
V programu calibre E-Book-Management jsem si uvedenou knihu(Hraničářův učeň) převedl do formátu ePub.
Dal do čtečky a vše fungovalo,jenže jsem potom zjistil,že některá písmena např: ř nebo ě jsou o něco větší než ostatní písmenka,možná to zní jako maličkost,ale když to srovnám s knihou Steve Jobs tak je to znatelné :/.
V PC se tato chyba nezobrazuje.
Zkoušel jsem uvedenou knihu dát z doc do pdf a pak do ePub,ale chyba se stejně zobrazovala.
Nevíte co stím? Měli jste už podobný problém.?
Děkuji,Balca .

Nejlepší odpověď
SeptikB

Nemám zkušenosti s eknihou, ale co se týče převádění souborů do jiných formátů, většinou je to písmem. Zkuste v tom prvním DOC nastavit nějaké obvyklé písmo (Times New Roman, Arial), nebo ještě lépe písmo, kterým jsou psány knihy, které se zobrazují normálně (nejsem si jistý, jestli to lze zjistit).
Pokud selže písmo, pravděpodobně to bude konfigurací znakové sady, zkuste změnit formát mezi ASCII / Unicode / Windows-1250 / atp.