Martin42

Bude pokojový termostat PT 21 ovládat automatický kotel, když je zapojený na samotis?

ovládání automatického kotle

Nejlepší odpověď
Dochy

termostatu je jedno, zda máte doma samotíž. A pokud se nepletu, tento termostat pouze zapíná/vypíná kotel. Spiš je otázka, zda máte topnou soustavu vhodně nastavenou, aby kotel běžel v rozumných mezích a měli jste rozumnou teplotu v dalších místnostech… a viz Mosoj, je dobře vědět, zda kotel nepodporuje i vyšší míru regulace, než jen zapnuto/vypnuto. Pak by bylo zajímavé použít chytřejší termostat.

Další odpovědi
cukrar

Ovládat kotel myslíte jak?
Ano termostat vypne a zapne kotel, přesně dle Vašeho nastavení.
Jaký kotel chcete spínat?

gecco

Pokud je samotížka a radiátory vůči výkonu kotle dobře spočítána, asi by to šlo – proč ne?

mosoj

Jaký kotel a co se dá na tom kotli ovládat ?