led

Poraďte, prosím, ako zachovať túto stránku vedomostnú a nie premenenú na chat – diskusný klub.

Pri zbežnom pohľade som si všimla, že viac než polovica otázok, je vlastne chat, výzva na diskusiu, nie žiadosť o radu.
Je pravda, že máme možnosť robiť „cenzorov“ a presúvať diskuzné otázky do „Ankety a zábava“ alebo priamo vymazať, ak to niekto urobí, hneď sa naň zosypú nadávky a urážky.
Ešte raz, otázka:
Quo vadis? Ako ďalej?
Doplňuji:
Zámerne som to dávala do etiky. Je to minimálna slušnosť – etika dodržiavať pravidlá, kde podpíšem súhlas pri registrácii.
Je mi jasné, že sa to niektorým, „zištne ukecaným“ páči, chatovať a prirom získavať hodnotenie.
Ale…
Zámer a cieľ tejto stránky nie je voľná diskusia, ale získavanie informácií, vedomostí, poradiť keď si neviem dať rady, nie riešenie domácich úloh alebo diskusia o počasí a podobne.

Nejlepší odpověď
kropitko

Led já jsem se o to již několikrát pokoušela a vždy jsem narazila na odpor několika uživatelů, kteří nechtěli a neměli snahu řídit se pravidly a kodexem tohoto serveru. Je to jak boj s větrnými mlýny,,,

Mimochodem, myslím, že i tato otázka by se spíš hodila do kategorie zábava,,,:-)
Doplňuji:
Vzhledem k tomu, že dost uživatelů odmítá dodržovat pravidla s kterými souhlasili při registraci na tyto stránky, vidím jediné řešení v tom, že sem přestanu chodit,,,přesně jak píšete Led, pokud chcete, aby to tu bylo podle pravidel, tak jediné čeho se dočkáte, že vás ostatní uživatelé ukamenují,,,,,

Další odpovědi
annas

Zajímalo by mě,jak to vidí administrátoři.
Přibylo uživatelů,to je pro ně určitě přínosem.
Ale stránka se jmenuje Odpovědi,nikoliv Chat.Máte pravdu.

AndreiRanger

Nejsem tu sice dlouho, ale ani mě se moc nelíbí tyto „rádoby otázky“. Jistě by pomohlo vytvořit rubriku – pokec, chat něco takového. Na tenhle informační odpad. Vyjmout ho ze systému hodnocení a omezit životnost jednotlivých příspěvků v této rubrice třeba na 2dny.

Dále by jistě nebylo od věci, zakladatele podobných vláken sankcionovat za porušení pravidel.

tom004

Opustit boj uprostřed bitvy,je jako rozhodnout o jejím výsledku. Uživatelé na zlatých,nevím jak dalece i stříbrní,mají docela slušné možnosti,jak ovlivnit kvalitu. Když všichni odejdete, může nastat určitý chaos,alespoň na dobu než se na zlatá místa dostanou ti,kterým na bude záležet na kvalitním fungování stránek a za porušení kodexu na to uživatele upozorní,když to nepomůže, zruší uživateli účet.

kropitko

Led, už asi vím, kde je chyba, zde jeden názor ,,takových tu je určitě víc, tohle jen ukázkou,,,

Já si taky rozmýšlím,na co budu reagovat.Nikdo mě neobtěžuje,ale ty otázky jsou někdy šílené.Kdyby to aspoň byla sranda,ale odpovídat několikrát denně na vypořádání manželů,amnestii maminky,poštvání dítěte proti otci,řešení domácích úkolů apod,to už je vážně o něčem jiném.Hlavně je to až moc osobní,ikdyž pod anonymem.Už jsem tady psala,že to ztrácí smysl a já to už taky jen víceméně prolítnu,než najdu na co bych mohla reagovat.Uvidí­me,ale pro jedno kvítí slunce nesvítí.

Tato uživatelka otázky, které by tu měly být kladeny především, neuznává jako srandovní,,takže je to o tom, že většina uživatelů nechápe, že právě tyto otázky typu, amnestie, rodičovství,vy­pořádání manželů apod..sem právě patří,,,dokonce se tato uživatelka domnívá, že pokud tu padají takové otázky, tak odpovědi ztrácí smysl. To je právě ono, dost uživatelů vůbec nechápe smysl těchto stránek. Ale já nevím, jak jim to vysvětlit, případně je upozornit na to, že jsou vedle jak ta jedle. Že tady to není pro žádnou srandu a legraci, ale že se tu řeší především ty vážné věci, záležitosti s kterými si lidé nevědí rady, potřebují nutně pomoci, neví kam se obrátit, koho požádat o pomoc. V tom to je Led,,ti co tu chatují a chtějí se bavit si myslí, že jsou tu správně,,,

led

Napriek tomu, že som vedela, že to možno vyvolá diskusiu, som chcela poznať vaše návrhy na riešenie tohoto problému. Preto píšem poraďte, možno administrátorovi, ako riešiť vzniknutú situáciu. Chceme kvantitu, alebo kvalitu? Ak kvalita naďalej bude klesať, nevidím dôvod tu ostávať. Tí najlepší už odišli.

vagra

Jedinou možností,jak tady udržet pořádek,je striktní dodržování pravidel.Na to,by měli především dohlížet administrátoři,kte­ří ovšem dělají mrtvého brouka a jiné to zřejmě nebude.
Pak vznikají konfliktní situace,kdy si pořádek chtějí udržet sami uživatelé, dochází k bezvládí a ve svých důsledcích i k „lynči " těch,kteří se snaží udržet aspoň zbytky pravidel na těchto stránkách.
Nikoho nejmenuji a nikoho nechci urazit,jen suše konstatuji smutnou skutečnost.
Přece není normální,aby odcházeli lidé,kteří byli u zrodu "odpovědí“,jenom kvůli tomu,že si už nechtějí nechat líbit nadávky a nechtějí se bezmocně dívat na nedodržování pravidel,se kterými každý z nás souhlasil.
Prakticky denně dochází k pokusům tyto stránky změnit na chat.
Ty pokusy,je třeba usměrnit už v začátcích,jinak se nám tady nastěhují „nájemníci“ o které tady snad nikdo nemá zájem.
Adminům záleží jenom na návštěvnosti,ti to řešit nebudou.Taková je,podle mě sice smutná,ale pravda.

led

vagra,
suhlasím s vami.
Ale ak upozorníte, tak vám odpovedia, citujem z príspevku: „česká i slovenská vláda také porušuje kodex a pravidla a žádný zlatý politik zemi neopustil!!
P.S. Zákon kodex je od toho,aby se porušoval!“
Ako by ste reagovali na to?

vagra

Takovou situaci řeší i kodex.Jenomže toho nikdo z nás nevyužívá.
Cituji -
Buďte dobrými členy
Ohodnoťte hvězdičkou nebo palcem pokud vidíte zajímavou a užitečnou otázku nebo odpověď. Pokud uvidíte porušení pravidel, tak to nahlašte.
V š i ch n i !jsme zavázáni dělat maximum proti zneužití Odpovědi.cz a s v a š í pomocí se nám to podaří.

Je mi jasné,že po zjištění,kdo to nahlásil,se okamžitě strhne lavina nadávek,obvinění a urážek.Podle mě,úplně zbytečně-porušil jsi pravidla?-poprvé upozornění a pak už -sorry-zrušit profil.
No nic jiného asi nepomůže!
Tady se přece nemůžeme,dokonce nesmíme! řídit našimi politiky,chceme tady přece mít pořádek,nebo se mýlím ? 🙂