Pokročilý

Poraďte mi prosím se školou...

Mám takové trápení, nyní jsem v 9. Třídě a vybrala jsem si 2 školy, na které bych chtěla, na jedné se studují práva a na druhé fotografická tvorba (a úprava fotek) ale nevím na kterou mám jít, na odvolání je určitý časový limit a vyjádření z fotografické tvorby příjde dřive než z druhé školy, ale pokud si dám odvolání a podám přihlášku na práva a nevezmou mě, tak je to prostě v prčicích a nikam se nedostanu :( mohla bych nastoupit do školy, na kterou si již podala odvolání v případě, že mě na tu druhou nevezmou? Nebo, kam bych podle vás měla jít?

Odpovědi:

Bronzový

Volba je jen na tobě.

Kdybych se rozhodoval já a měl na to hlavu, tak půjdu na práva. Jde o to, že pokud by ses rozhodla udělat si doktorát na JUDr., musíš studovat v denním studiu, takže bych už od střední šel tímto směrem.

Naopak, když to řeknu trochu ostře, na fotografování si můžeš udělat kurz kdykoli budeš chtít.

Zkrátka - z právníka se můžeš stát fotografkou snadno. Ale z fotografa právničkou to bude daleko těžší.

Tuhle starost ti závidím, protože ať se rozhodneš tak nebo tak, pravděpodobně se rozhodneš dobře.

Máš volbu dvou středních škol. Pokud nejsi rozhodnutá ani pro jednu z nich, tak nejdříve zkus udělat přijímačky a uvidíš, jak to dopadne.
Když uspěješ na obou školách, tak si jednu vybereš a na druhou pošleš informaci, že ke studiu nenastoupíš. Bude-li třeba podat odvolání, tak takové vyjádření pošleš, až budeš znát jeho výsledek. Máš ještě pár měsíců čas, tak pořádně zaber v učení, aby byly tvé šance uspět vyšší.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.