chachar1922

Poraďte mi prosím s pneumatikami, co mám teď na autě. Stačí na tuhle zimu?

K mé smůle, která se na mě v poslední době vrhá, jsem odrovnala na autě super přední pneumatiku Michelin (zimní) a vzhledem k časovému pressu a z finančních důvodů jsem nemohla koupit novou tu samou za 2,5 tisíce (cena bez montáže).
Koupila jsem proto „ojeté“ přední gumy značky Nokian a vzorek by měl být 6 – 6,5 mm. Doufám, že jsou na tuhle zimu dostačující?

Jinak známý mi říkal, že minimum je snad 4mm. Ale zajímá mě i zda je to celkem dobrá značka a že jsem nekoupila až tak strašný šunt.
Na příští zimu samozřejmě koupím tu samou Michelinku.

Nejlepší odpověď
Drap

Netuším kolik najezdíš, ale pneumatiky to jistě v pohodě vydrží.

Další odpovědi
gecco

Bohužel – nemůžu odpovědět (nelze) – 4 mm je minimum, ale do ´hor´ to nestačí…
😉

honza19hk

ona je nějaká zima,zatím to vypadá tak na březen a to i na horách. včera jsem kácel v olešnici v oh. a bylo tam 6 stupńů. tudíž zimou bych to zatím moc nenazýval. A pokud napadne půl metru jsou ti k prdu i ty michelinky,pokud na to nemáš auto.

mosoj

Micheline, ks za 2,5 litru ? Dobře ti tak.

arachis

Vzorek je postačující,ale ať to nejsou protektory. Ale pokud bude zima bez sněhu,tak stačí i ty protektory.

mojitek

Nokian jsou výborné pneumatiky. Ted jde o to,na kolik můžeš důvěřovat člověku od kterého jsi je koupila..

chachar1922

Gecco, bod dám zítra – nejde to. A do hor bychom s tím jezdit neměli a doufám, že u nás ani letos sníh nebude :D
A jezdíme tak klasicky, návštěvy, práce, škola a prostě po městě.

gecco

😉
No jo -ale ani tak nelze říct…
😉
Mám jedno auto na MT (nepřezouvám, s tím můžu i ve vánici na Sněžku), druhé přezouvám, momentálně asi 6 mm a jezdím ´kamkoli´.
Třetí (nemoje) najezdí cca 5O kkm ročně, (2 sady na 2 roky), čtvrté (taky nemoje je trvale na zimácích, protože najezdí tak málo, že se nevyplatí je na letní přezouvat)…
😉
Tohle je děsně individuální…
😉

chachar1922

Aha. No, tak já budu prostě doufat, že mi stačit budou :D

Díky :)