kucera13

Poraďte mi prosím někdo jak se dají zapálit 2 sirky o sebe(bez použití kovbojských sirek)

kouzlo-trik :)

Nejlepší odpověď
Hykam

Za mých školních let jsme to dělali tak, že jsme naslinili škrtátko na krabičce a sirku jsme v tom obalili a nechali uschnout. Potom jsme o tuto sirku škrtli jinou.

Další odpovědi
jmhad

s normálními sirkami „safetty“ to nepůjde. Jejich hlavičky nejsou dostatečně hrubé,aby třením vzniklo potřebné teplo.Jsou záměrně tak vyrobeny a proto mají onen název bezpečnostní. Představte si srandu,aby si ty hlavičky usmyslely a v krabičce v kapse se zapálily. Proto je nutné tu hlavičku nějak zdrsnit,někdy to jde popelem z cigarety. Dnes se již ale zase prodávají zápalky fosforové, které chytnou i o hladký předmět,např. sklo.