slunce.333

Poraďte mi prosím!

Dobrý den,nevím co dělat jsem půl roku rozvedenáa děti mám ve své péči,ale můj syn chce jít k otci ,ale já s tím nesouhlasím on totiž hodně pije,ale syn v tom vidí plus,protože mu táta vše dovolí,koupí a nenutí ho si dělat základní povinosti do školy má jedenáct let a mám strach,aby se z něho nestal špatný člověk,ale mám také strach mu zakazat nejít k tátovi a mám strach,aby pak netrucoval doma!
Doplňuji:
Promluvila jsem si se svím synem o plusech a mínusech jeho odchodu ode mě k tátovi,ale i on sám je chudáček zmatený miluje tátu,ale zároven ho nenávidí a to za to jaký je hnusný,když popije a druhej den o tom co dělal či nedělal ani neví a to ani to,že mu ublížil!A tak,zm­ěnil názor,chce zůstat se mnou a se svou sestrou a tátu co bydlí o jedno patro nad námy bude navštěvovat!Jen má dcera k němu jít nechce,ani když ji to nařídím,tak raději bude doma sama,než jít k němu sama! On hlavní důvod synova rozhodnutí bylo to,že mu táta slíbil,že už bude letost jezdit na motorce sám,slíbil mu čtyřkolku,note­buka,mobil-prostě si syna kupuje ,ale když to ted dopadlo ok ,tak synovi řekl táta do očí,že mu to ,ale nevadí,že nechce s ním bejt!

Nejlepší odpověď
kropitko

Před lety jsem se soudila o děti,otec je chtěl do péče,děti byly svěřeny mně,když chtěly k prarodičům,tak šly,když chtěly k otci tak šly. Nikdy jsem jim o otci ani prarodičích neřekla nic špatného. Postupem let je přestaly vyhledávat, otce nenávidí pro jeho povahu,ani jeden ho nechtějí už v životě vidět. Moje rada je tudíž,když tam chce jít,tak ho tam pusťte,je to hned vedle,jak uvádíte,jestli je otec takový,jak píšete,tak nebude dlouho trvat a syn ho přestane vyhledávat. Zjistí ,že nic nedostane,že otec vše propije,že se i dál chová jako v manželství,že je prostě alkoholik,děti to vycítí.

Další odpovědi
aluška

Řeším úplně stejný problém se svým synem… je přesně v tom věku … a má podobného tatínka … dlouho jsem tuto otázku řešila…hlavně sama v sobě mám také strach aby syn nedopadl podobně jako jeho otec… ale pokud budete synovi bránit stejně tím nic nevyřešíte … akorát se kousne a ještě vás bude obviňovat, že jste mu bránila být s tátou … můj názor je, že dokud sám na vlastní kůži nepozná jaký jeho tatínek je člověk … ten chlapec si spoustu věcí neuvědomuje … nevidí to tak jako vy je to přece jen dítě má na celou věc svůj názor … kluci vzhlíží k tatínkům … navíc už jste delší dobu od sebe trošku si ho idealizuje … mooje rada je : sylte chlapečovi věci a pšlete ho tatínkovy ve škole se domluvte s paní učitelkou ať ví co se děje proč klučina nebude mít věci do školy v pořádku … trvejte na pravidelných návštěvách syna doma … uvidíte že za pár týdnů bude ještě rád že se můževrátit zpět k mamince … můj syn taky chtěl být mermomoci s tatínkem…myslel si jak mu bude krásně … pak zažil jen opilého tatínka který na něj neměl čas ani chuť ten čas trávit s ním raději byl s lahví po pár týdnech byl rád že je doma … bylo to těžké těch pár týdnů strachu … naštěstí chlapec dostal rozum … držím palce…

člověk

Věčné téma,děti a rozvedená matka,váš bývalý je pro vás cizí člověk,ale pro syna je to rodina,a jakékoliv naschvály nebo pomlouvání tatínka vašeho syna,mu pošramotí budouctnost.Skuste se zamyslet,co by se stalo,ja by vám někdo bral rodiče,hlavně se nemstěte na dětech,za to že už nejsteschopna citu k člověku,kterého jste milovala.

Radovan M

Možná ho nechat jít k tátovi,a pak tam poslat sociálku. Nevím kdyby byl opilej doma a ani nevěděl kde má syna, jestli by mu ho nechali v péči.

Nuk nuk

Pokud tam chce jen „jít“ na nějakou dobu, pak předpokládám, že soud v době rozvodu určil styk otce s dětmi a tím byste se měla řídit Vy i Váš bývalý manžel. Synovi (už přeci jen není úplně malý) se pokuste věsvětlit, že když jste se s jeho tátou rozváděli, soud rozhodl tak a tak a teď je třeba se tím řídit.
Pokud ale jde o to, že by tam rád bydlel, i o tom rozhoduje soud. Váš syn není plnoletý a za jeho péči zodpovídáte Vy.

marta0022

Sama z vlatní zkušenosti vím, že je lepší táta co kupuje hranolky k večeři než matka s brokolicí. Je lepší dělat něco zábavného než se učit s hysterkou co po vás chce jedničky.

Výchova otce je lepší než vaše. Je lepší alkohilik který vše dovolí než matka s pravidlama (v 20.hod spát, nejíst čokoládu, učit se , nekoukat na DVD) Nemáte právo synovi bránit.