Smoullinka

Jak mám napsat fejeton na téma trapasy?

Nejlepší odpověď
annas

Jen obecné rady. Stylizace je na vás.

Určitě víte, že základem fejetonu je úvahový postup, který může být doplněýí vypravováním, popisem, případně výkladem.

Vyjádříte vtipně pohled na dané téma, využijte nadsázku. Trapasy ve skutečnosti bývají zpravidla legrační, někdy sice až později než v daný okamžik. To ale nevadí.

Takže tento příběh zpracujete neobvyklým způsobem, uvažujete s nadsázkou. Využijte vlastní zážitek, případně ten, o němž vám někdo vyprávěl.

Jazyk – základem je spisovný, ale můžete použít i výrazy hovorové jako protiklad ke tvarům knižních. Tímto kontrastem nejlépe vyjadříte humor, ironii, můžete si pohrát se slovy, použít přímou řeč, dialog. Působivé jsou tázací i krátké věty.

Důležitý je nejen vtipný nadpis, ale i závěr, pointa.