Klarisa

Poraďte mi kam vložit inzerát?

Rozhodla jsem se,že prodám svou ledvinu,protože nemám pro děti peníze na školu.Navíc nedostala jsem invalidní důchod,pracuji na částečný úvazek.Nedokážu si představit,že bych stála 8 nebo 16 hodin u stroje ve fabrice s mými bolestmi hlavy,točením hlavy apod.Sama vím jak se cítím.Když prodám ledvinu tak budu mít peníze na 3 roky a do té doby děti vystudují.Může se vůbec prodat ledvina?Nevím jak to udělat,mám krevní skupinu 0-.Já vím,že si řeknete,že jsem hrozný člověk,protože chci peníze za ledvinu,ale co jiného mám dělat.Když se mi přitíží nebudu mít ani nemocenskou,žijeme ne na hranici životního minima ale pod ním.Je to hrůza.Jsem ochotna prodat i srdce a umřít,ale mé děti umřít nenechám.

Nejlepší odpověď
anonym

začít počítat rodinné finance – šetřit energie a výdaje, ty zbytné výdaje vyloučit samozřejmě, v nezbytných uskromnit jak to jen půjde …

nakupovat a žít racionálně sřídmě, skromě, … lze to i s velmi minimálními prostředky, nelze to však spojit s návštěvami mcdonaldu, herní konzolí, počítačovými hrami.

///

nepanikařit a neprodávat ledviny ani srdce … chodíte třeba darovat krev ? Plasmu ? To jsou ještě rozumné způsoby jak rodinným financím vypomoct.

///

zkoušíte najít si uplatnění, ve vašem případě by mohla být třeba vhodná výroba dekorací nebo módních doplňků přímo doma a prodej na aukro.cz – lze si tim opět pár tisíc přividělat, neznám bohužel vaše dovednosti, talenty …

Další odpovědi
anonym

určitě nejste hrozný člověk,jen jste se dostala do finanční krize a ta může potkat kohokoliv,ale než prodat orgány a to myslím ani není legální zkuste dát inzeráty jak radil George,na výrobu něčeho co umíte a nebude pro vás problém,také zkuste kontaktovat sociální odbor,ten myslím doplácí do životního minima,jistě je i schůdnější cesta než tu kterou jste zvolila
http://www.mpsv­.cz/cs/5

martina1

Paní Klariso,měla by ste se obrátit na psychologa a to nemyslím zle.Prodávání lidských orgánů je trestné a věřte,že dřív nebo později by vás zavřeli.Co pak budou dělat vaše děti?Pochybuji,že by se v České republice našel lékař,který by vám ledvinu vyjmul a někomu transplantoval­.A jak víte,že vám peníze za ledvinu stačí na tři roky?Co takhle zapojit děti a najít vhodnou brigádu,nebo domácí práce.A to chodí na soukromé školy?Na státních školách se platí za skripta a ty se dají pořídit levněji třeba na burze učebnic.Nevím jak jinak vám pomoci,než dát radu a zajít rychle k psychologovi.

ReHu

A co prodat tu vaši kočku? Psala jste, že byla drahá.

anonym

ReHU když je někdo na tom špatně tak ho přece nebudeme ještě dorážet,poznámka o kočce mi příjde nevkusná.I kočka může být domácí člen rodiny,to když budu v krizi mám začít prodávat rodinné členy?

martina1

Ale pokud si musí člověk vybrat mezi dětmi a zvířaty,tak jen sobec by volil zvíře,byť je členem rodiny.Je to smutné,ale nabyla by první ani poslední,kdo musel darovat zvíře.Neznamená to,nechat ji utratit.