Avatar uživatele
Klarisa

Poraďte mi kam vložit inzerát?

Rozhodla jsem se,že prodám svou ledvinu,protože nemám pro děti peníze na školu.Navíc nedostala jsem invalidní důchod,pracuji na částečný úvazek.Nedokážu si představit,že bych stála 8 nebo 16 hodin u stroje ve fabrice s mými bolestmi hlavy,točením hlavy apod.Sama vím jak se cítím.Když prodám ledvinu tak budu mít peníze na 3 roky a do té doby děti vystudují.Může se vůbec prodat ledvina?Nevím jak to udělat,mám krevní skupinu 0-.Já vím,že si řeknete,že jsem hrozný člověk,protože chci peníze za ledvinu,ale co jiného mám dělat.Když se mi přitíží nebudu mít ani nemocenskou,žijeme ne na hranici životního minima ale pod ním.Je to hrůza.Jsem ochotna prodat i srdce a umřít,ale mé děti umřít nenechám.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4981 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

začít počítat rodinné finance – šetřit energie a výdaje, ty zbytné výdaje vyloučit samozřejmě, v nezbytných uskromnit jak to jen půjde …

nakupovat a žít racionálně sřídmě, skromě, … lze to i s velmi minimálními prostředky, nelze to však spojit s návštěvami mcdonaldu, herní konzolí, počítačovými hrami.

///

nepanikařit a neprodávat ledviny ani srdce … chodíte třeba darovat krev ? Plasmu ? To jsou ještě rozumné způsoby jak rodinným financím vypomoct.

///

zkoušíte najít si uplatnění, ve vašem případě by mohla být třeba vhodná výroba dekorací nebo módních doplňků přímo doma a prodej na aukro.cz – lze si tim opět pár tisíc přividělat, neznám bohužel vaše dovednosti, talenty …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

určitě nejste hrozný člověk,jen jste se dostala do finanční krize a ta může potkat kohokoliv,ale než prodat orgány a to myslím ani není legální zkuste dát inzeráty jak radil George,na výrobu něčeho co umíte a nebude pro vás problém,také zkuste kontaktovat sociální odbor,ten myslím doplácí do životního minima,jistě je i schůdnější cesta než tu kterou jste zvolila
http://www.mpsv­.cz/cs/5

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
martina1

Paní Klariso,měla by ste se obrátit na psychologa a to nemyslím zle.Prodávání lidských orgánů je trestné a věřte,že dřív nebo později by vás zavřeli.Co pak budou dělat vaše děti?Pochybuji,že by se v České republice našel lékař,který by vám ledvinu vyjmul a někomu transplantoval­.A jak víte,že vám peníze za ledvinu stačí na tři roky?Co takhle zapojit děti a najít vhodnou brigádu,nebo domácí práce.A to chodí na soukromé školy?Na státních školách se platí za skripta a ty se dají pořídit levněji třeba na burze učebnic.Nevím jak jinak vám pomoci,než dát radu a zajít rychle k psychologovi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

A co prodat tu vaši kočku? Psala jste, že byla drahá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

ReHU když je někdo na tom špatně tak ho přece nebudeme ještě dorážet,poznámka o kočce mi příjde nevkusná.I kočka může být domácí člen rodiny,to když budu v krizi mám začít prodávat rodinné členy?

před 4981 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
martina1

Ale pokud si musí člověk vybrat mezi dětmi a zvířaty,tak jen sobec by volil zvíře,byť je členem rodiny.Je to smutné,ale nabyla by první ani poslední,kdo musel darovat zvíře.Neznamená to,nechat ji utratit.

před 4981 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví