astroamateur

Poraďte mi jak to vypočítat.

Ve dvou místnostech bylo dohromady 85 osob. Když z první místnosti přešlo 10 osob do druhé,bylo ve druhé místnosti o tolik osob více než v první. Kolik jich bylo původně v první místnosti. Kolik to bylo?

PS: Mordoval jsem se nad tím víc než hodinu…buď je to špatně podáno jinak jsem v koncích…

Odpovědi
justjoke

Kdes to vzal??
Tvoje zadání ti říká, že když deset lidí přejde z první do druhý, bude tam o deset lidí víc. To znamená že na začátku muselo bejt osob v obou pokojích stejně, což nedává smysl, protože jeden člověk by se musel rozpůlit.
Docela vtipnej příklad by the way. :D

alenad

možná poradím , ale vypočítej sám !
x + y = 85
(x – 10) + x = y +10